47 žutih i tri crvena kartona

Ivana Strahija • nedjelja, 20.03.2011.

U 19. kolu 2. HNL bilo je (pre)borbeno, pa su suci na osam utakmica pokazali čak 47 javnih opomena uz dva crvena kartona za igrače i jedan za sportskog djelatnika jednog kluba. Najviše je opomena pokazano u Gorici i u Slavonskom Brodu.

Svoju treću pobjedu za redom, i četvrti pozitivni rezultat u nizu, upisao je lider prvenstva, ekipa Gorice. Do troboda su Velikogoričani stigli uz golove Celčića i Menzila, koji su tako Junaku nanijeli šesti poraz ove sezone. Susret će međutim ostati zapamćen po devet žutih kartona, ali i dva crvena, koja su dodijeljena u 55. minuti, a na prijevremeno tuširanje poslani su Pek i B. Poljak. U 85. minuti je s gostujuće klupe udaljen i trener Nižetić, zbog 'drskog i bezobraznog ponašanja'.

'Iskrilo' je i u susretu dviju Croatija, one slavonskobrodske koja je bila domaćin i one sesvetske, koja je bila gost. Domaćima je sudac Franolić pokazao pet žutih kartona, dok su gosti dobili njih sedam. Unatoč tome, gosti su odnijeli pobjedu, a posebno su dominantni Sesvećani bili u prvom poluvremenu, kad su golovima Ivančića i Jurića došli do 0:2. Tek u 53. minuti domaćini su načeli mrežu iza golmana Sušca, a za 1:2 pogodio je Tokić. Svaka je dvojba oko protivnika odagnana tek u sudačkoj nadoknadi, kad je još jednom u mrežu iza Luketića pogodio Jurić za konačnih 1:3.

Do gostujućih bodova stigao je i Pomorac, spretnim golom Varaždinca Jagačića u 22. minuti utakmice u Suhopolju. Za Suhopolje je to 12. prvenstveni poraz, dok je Pomorac i dalje u utrci za ulazak u viši rang natjecanja, na trećem mjestu tablice.

Na rubu ulaska među trojku koja može napredovati u viši rang je i Dugopolje, koje je na teškom gostovanju kod HAŠK-a uzelo bod. Iako je vrijeme bilo ružno, a teren težak i klizav, nogometaši obje ekipe davali su sve od sebe, no pogoci su pali tek u završnici susreta. Tako je gostujuća ekipa u vodstvo došla pogotkom Kovača u 78. minuti, a domaćini su bod vratili u 82., golom Horvata.

Remi je upisan i u Mladini, gdje je kod Vinogradara gostovao Solin. Gosti su uzevši bod upisali treći dobar rezultat za redom, što je nakon tri poraza koja su prethodila lijepi uspjeh. Oba gola na utakmici postigli su međutim igrači Vinogradara: u 10. minuti je naime loptu u mrežu vlastitog vratara utjerao domaći Palčić, ali je njegov suigrač John popravio dojam i pogodio za 1:1 u 85. minuti utakmice.

Autogol je upisan i u Žrnovnici, gdje su domaći, ekipa Mosora, pobijedili goste iz Vukovara. Do vodstva je Mosor stigao pogotkom Čurićau 51. minuti, a u 78. minuti je rezultat za domaće povisio Krajnović autogolom.

Mnogo je golova postignuto u Sigetu na igralištu Stjepana Spajića, gdje je Rudeš ugostio Međimurje. Iako su se gosti nadali, nakon samo remija protiv Imotskog u prošlom kolu, pozitivnom rezultatu u gostima, do njega nije došlo, a domaći su golom već u četvrtoj minuti, kad je pogodio L. Ščrbec, pokazali u kojem će smjeru ići utakmica. Gosti iz Čakovca ipak su natjerali domaće na znojenje u završnici utakmice, kad je za 3:2 pogodio Begović, ali je pitanje pobjednika riješeno penalom kojeg je realizirao Tadić.

S minimalnih 1:0 su Imoćani bili bolji od svojih gostiju iz Lučkog, a svega jedan gol možda je i posljedica jakog vjetra koji je puhao. Pobjedonosni pogodak postignuo je Zelenika u 22. minuti.