1. Hrvatska nogometna liga, 22. kolo, 19.03.2011, 15:00 h, Stadion u Stanovima, Zadar

Lovro Štrbinić • subota, 19.03.2011.

Na zadarskim Stanovima igrala se danas izuzetno bitna, ali na kraju se ispostavilo i izuzetno loša i nezanimljiva utakmica. Na kraju su zahvaljujući inspiraciji dvojice najiskusnijih pojedinaca Zadrani osvojili važna tri boda i privremeno se udaljili od opasne zone, a Lokomotivi preostaje grčevita borba za ostanak u preostalih osam kola.

Ivan Ćurjurić
72'
17
Igor Banović
82'
2
Josip Bilaver
90'
Krunoslav Jurčić

Nakon što su prošlog tjedna upisali još jedan u nizu poraza, igrači Lokomotive su prije nekoliko dana dobili i novog trenera. Kruno Jurčić zamijenio je Ljupka Petrovića, a raspored mu je za debi na klupi kluba s Kajzerice donio gostovanje u Zadru. Uvijek neugodni zadarski travnjak ovaj put je bio još neugodniji jer su domaćini dočekivali izravnog konkurenta za ostanak u 1. HNL i tim dobili i dodatni motiv.

Međutim, važnost utakmice nije prouzročila kvalitetnu utakmicu već je sputala kreativnost igrača obje momčadi, koji su gledateljima pružili vrlo lošu predstavu. Prvi dio susreta protekao je u klasičnom ispitivanju snaga i nije donio niti jedno veće uzbuđenje na travnjaku. Slična situacija nastavila se u većem dijelu prvog poluvremena, a najveću neugodnost protivničkim vratima mogao je prouzročiti mladi zadarski napadač Ivan Santini u 41. minuti dvoboja. Ipak, izglednu situaciju u kojoj se našao pokvarili su mu obrambeni igrači Lokomotive i tako sačuvali mrežu netaknutom u prvom dijelu.

Ni nastavak nije donio zaokret u prikazanoj kvaliteti na travnjaku na Stanovima, pa uz lošu igru nije bilo većih prilika za poentiranje. Domaći navijači su vjerojatno već počeli gubiti vjeru u osvajanje tri boda, a tada se ukazao iskusni dvojac Surać - Terkeš. Prvonavedeni, kapetan Zadra, pronašao je povratnika u zadarski sastav nakon ozljede, a ovaj je njegovu asistenciju pretvorio u pogodak i u 80. minuti razveselio malobrojne posjetitelje zadarskog stadiona.

U preostalih desetak minuta Lokomotiva nije uspjela uzvratiti i Zadar je upisao osmu ovosezonsku pobjedu, došavši tako do 27. osvojenog boda ove sezone. Lokomotiva je ostala na 14. poziciji, s koje će trener Jurčić imati mnogo problema zadržati ovaj sportski kolektiv u najvišem razredu hrvatskog klupskog nogometa.