Vodeći dvojac povećao prednost

Mišo Gulić • utorak, 15.03.2011.

U subotu i nedjelju odigrano je 18. kolo 2. HNL. Gorica i Lučko nastavili su neizvjesnu bitku za prvaka, te su istovjetnim 1:0 pobjedama nad Croatiom Sesvete, odnosno Vinogradarom, odmaknuli konkurenciji.

Golom Jusufija iz 22. minute, Gorica je u Sesvetama svladala Croatiju i time zadržala dva boda prednosti ispred Lučkog. Iako gosti nisu briljirali, bilo je dovoljno da domaćine, nakon tri proljetna kola,ostave na svega jednom osvojenom bodu. Porazom su se Sesvećani spustili na 13. mjesto i time si zakomplicirali život.

Lučko je na domaćem terenu zadržalo stopostotni učinak! Pobijedivši Vinogradar sa 1:0, golom Jakšinića iz četvrte minute, igrači Lučkog nastavili su sa dobrim proljetnim predstavama i trećom pobjedom zadržali samo dva boda manjka u odnosu na lidera.

Sinjani su pred oko 400 gledatelja, potpuno deklasirali Suhopolje i zasluženo slavili sa visokih 4:0. Strijelci za Junaka bili su Kozina, Ajduković, Midenjak i Vuković, a domaći trener Nižetić može itekako biti zadovoljan sa proljetnih 7 bodova, koje su Junaka vinule na peto mjesto, time osiguravajući mir pred nastavak prvenstva. Pravi ispit vrijednosti Junak će imati u sljedećem kolu kada gostuju kod lidera prvenstva.

Vukovar je osvojio bod, a Solin izgubio dva, nameće se kao rezime događanja u susretu koji je završen rezultatom 1:1. Vukovarci koji su do ovog remija zabilježili osam uzastopnih poraza, uspjeli su zaustaviti Solinjane koji u posljednjih pet susreta, bilježe mršava četiri boda. Trener Osibov nikako ne može biti zadovoljan formom svoje momčadi i hitno će morati razbuditi igrače, ukoliko i dalje žele snivati snove vezane za prvu ligu.

Najefikasniju utakmicu kola odigrali su Mosor i HAŠK, gdje je postignuto pet golova u pobjedi domaćina 3:2. Mosor je pobjedom održao nadu u opstanak, a u sljedećem kolu dočekuju neuvjerljive Vukovarce, što je još jedna prilika za proboj prema sredini ljestvice.

Susret Međimurja i Imotskog završio je podjelom bodova, rezultatom 1:1, golovima Zelenike u 39. minuti za Imoćane, te Jukića u 57. minuti za domaćine. Ipak vrijedi istaknuti kako su Imoćani imali više od igre, te mogu žaliti za propuštenim.

Proljetnu žetvu bodova nastavio je i Pomorac koji je u Kostreni pobijedio Rudeš 3:1, time nastavljajući borbu za vrh. U sljedećem kolu Pomorac će u goste slabom Suhopolju, dok će Zagrepčani dočekati Međimurce.

Nedjeljni obračun na Dugopoljskoj Bomboneri, završio je, za domaćine razočaravajućih 0:0. Dominacija Dugopolja i mnoštvo prilika nisu bili dovoljni da poentiraju pored raspoloženog gostujućeg vratara Pušeljića. Dugopolje će u sljedećem kolu protiv HAŠK-a u Zagrebu tražiti početak novog pobjedničkog niza, a Brođani osokoljeni prvim gostujućim bodom, dočekuju Croatiju iz Sesveta.