Drugoligaši nezadovoljni sucima

Ivana Strahija • ponedjeljak, 07.03.2011.

Odigrano je 17. kolo 2. HNL u kojem je loše vrijeme spriječilo gledatelje u dolasku na stadione. U jednoj utakmici nije pao ni gol, a čak su tri završene s minimalnim rezultatom.

Junak je kod Rudeša upisao svoj peti remi sezone, no nije bilo nepopularnih 0:0, već su gledatelji na Sigetu vidjeli četiri gola. Prvi su, golom Barača poveli gosti u 25. minuti, no na odmor se ide s 1:1, koje postavlja domaći Milatović. U nastavku utakmice Rudeš diže na 2:1 pogotkom Tadića, ali dvadesetak minuta kasnije rezultat je opet u egalu, kad je Mandac matirao Vinceka s bijele točke.

Domaći će ustvrditi da im je sudac Strusa iz Virovitice mogao dosuditi penal u 90. minuti utakmice, kad je jedan gostujući igrač odigrao rukom, no sučeva zviždaljka ostala je nijema, a bodovi su podijeljeni.

Pravi potop doživjeli su Međimurci u Mladini, a kući su se vratili izuzetno nezadovoljni suđenjem glavnog arbitra Kneza. Čak su tri igrača Međimurja dobila žute kartone zbog prigovora sucu, a pred isključenjem je bio i trener Miljenko Dovečer, Pravo je isključenje u 78. minuti zaradio Begović, zbog simuliranja, no do tad je poraz Međimuraca već bio neminovan. Solidni domaćini su s četiri pogotka iskoristili slabo izdanje međimurskih drugoligaša, i zasluženo pridodali tri boda na svoj konto.

U Solinu su uz Jadro gledatelji vidjeli samo jedan gol, a on je donio pobjedu domaćima. Ipak treba domaćim nogometašima čestitati što su bodove uzeli drugoplasiranom Lučkom, koje u posljednja tri kola nije znalo za poraz. U Solinu je upravo obrnutu situaciju, tri poraza za redom, dokinuo pogodak Kapetanovića u 25. minuti utakmice.

Imotski i Pomorac pak prema svojim gledateljima nisu bili toliko dobri da im priušte pokoji gol na Gospinom dolcu. Bodom dakako može zadovoljniji biti gost, dok domaćima ostaje blaga zabrinutost, jer u zadnji pet kola nisu upisali pobjedu.

S minimalnih 1:0 slavila je i Gorica kojoj je u goste stiglo Dugopolje. Jedini gol postigao je Bajto u 43. minuti susreta. Derbi vrha tablice tako nije ponudio pregršt golova, no pobjeda je Gorici sigurno nakon poraza i remija, vrlo draga.

No, zato je u Slavonskom Brodu 150 pristiglih na utakmicu vidjelo čak četiri pogotka, i to sve u mrežu gostujućeg vratara Šolića. Njega su uspjela matirati dva Croatijina igrača, i to Tokić tri puta za redom, dvaput iz igre i jednom s bijele točke, dok je konačnih je 4:0 postigao Mitrović. Mosoru je to prvi poraz u zadnjih pet kola, a takav rezultat sigurno muči tu ekipu, koja je u opasnoj zoni tablice.

Izuzetno malo gledatelja, svega pedesetak, došlo je pogledati utakmicu HAŠK – Vukovar u Zagrebu. Mrežu vratara Mikulića su napunili domaći Pejić, Lepinjica i Hudorović. Vukovar je tako upisao svoj 12. prvenstveni poraz i morat će se početi pripremati za 3. HNL ukoliko u najkraćem mogućem roku ne zaigra bolje.