1. Hrvatska nogometna liga, 20. kolo, 04.03.2011, 17:00 h, Stadion u Sigetu, gledatelja: 500
Suci: Damir Batinić (Osijek), Siniša Sabljak (Požega), Davor Batinić (Osijek)

Damir Žbulj • petak, 04.03.2011.

Hrvatski dragovoljac i Varaždin odigrali su zanimljiv susret na otvaranju 20. kola 1. HNL na stadionu u Sigetu. Crni su u prvom poluvremenu okrenuli vodstvo Varaždina i na odmor otišli minimalnom prednošću. U nastavku se Varaždin rano vratio u rezultatsku ravnotežu, ali Dragovoljci ipak pogotkom Jurina uspjevaju slaviti na svom travnjaku.

Darko Čordaš
67'
21
Marin Žugaj
70'
18
Zoran Plazonić
88'
Samir Toplak

Obje ekipe pobjedama su otvorile proljetni dio prvenstva. Protekli vikend Varaždin je s 3:0 na svom travnjaku svladao Rijeku te se na samo tri boda približio trećoj prvenstvenoj poziciji, dok su Dragovoljci, pomalo iznenađujućim slavljem u Puli kod Istre, vratili nadu u priključak s ostatkom prvoligaških klubova. Nadali su se kako bi protiv Varaždina mogli nastaviti pozitivan niz, koji je započeo bodom protiv Rijeke u posljednjem kolu zimskog dijela prvenstva.

U Sigetu se po prohladnom vremenu skupilo 500-tinjak gledatelja, a susret je započeo slično kao i prvi međusobni dvoboj istih protivnika ove sezone. U Varaždinu su domaći poveli nakon samo 12 sekundi igre, dok im je ovaj put za vodstvo potrebno bilo 'čak' dvije minute. Vratar Dragovoljaca Igor Vidaković srušio je u kaznenom prostoru Škvorca, sudac Batinić iz Osijeka svirao je kazneni udarac, a siguran realizator bio je veteran Davor Vugrinec.

U početnim minutama gosti koriste nesigurnost, ali i šok nakon rano primljenog pogotka te dominiraju utakmicom. Veliku priliku za povećanje vodstva Varaždinci su propustili u 11. minuti. Nakon ubacivanja, Vugrinec je fantastičnim volej udarcem pogodio okvir gola. Na odbijenu loptu natrčao je Glavica, ali vratar Dragovoljaca Vidaković brani njegov pokušaj i tako spašava svoju ekipu od sigurnog pogotka Varaždinaca.

Dragovoljci su se konsolidirali nakon 20-ak minuta igre u prvom dijelu te u 22. minuti stižu i do izjednačenja. Nakon pogreške gostujuće obrane najbolje se u kaznenom prostoru snalazi Marin Vrnoga de Gregorio i iz neposredne blizine šalje loptu u mrežu Varaždina.

Domaći su nakon izjednačenja bolja ekipa na terenu, a to su kapitalizirali u 31. minuti. Kapetan Dragovoljaca u ovom susretu, zbog izostanka kartoniranog Zlatara, Marko Janjetović, sjajnim udarcem s ruba kaznenog prostora svoju ekipu dovodi u vodstvo.

Do poluvremena gosti su se mogli vratiti u rezultatsku ravnotežu dvije minute prije odlaska na odmor, ali udarac Sušaca glavom nakon kornera odlazi pored gola Hrvatskog dragovoljca.

U nastavku susreta igrači obje ekipe su i dalje raspoloženi, a već na samom otvaranju vidjeli smo i dva pogotka. Varaždin u 52. minuti stiže do izjednačenja kada je Adnan Aganović završio jednu lijepu akciju svojih suigrača. No, primljeni pogodak nije obeshrabrio Dragovoljce te već u 57. minuti utakmice stižu do novog vodstva. Opet je pogotku kumovala pogreška obrane Varaždina, a pogodak za 3:2 Dragovoljaca postiže Mario Jurin.

Ekipa Davora Mladine i ovom pobjedom dokazala je kako se ne misli predati prije kraja prvenstva te kako će svim klubovima, posebno na svom travnjaku u Sigetu, u proljetnom dijelu prvenstva biti izuzetno neugodan protivnik. Varaždinci su i u ovom susretu dokazali kako su na gostovanjima jedna sasvim druga ekipe od one na svom travnjaku, a priliku za popravak imaju već u idućem kolu u Karlovcu.

• Obrisan korisnik07.03.2011. u 13:09
    samo ću jednu stvar reći jedino Dragovoljac i Hajduk nisu poraženi na domaćem terenu ;)
  • Obrisan korisnik05.03.2011. u 13:51
    al u dva kola su dobili bodova kao cijelu prvu polusezonu. neobično je kako god okreneš
  • Obrisan korisnik05.03.2011. u 12:32
    koliko se ja sjecam istra u toj utaicu nije imala niti jedan udarac na gol u cijeloj utakmicu,Dragovoljac ju je totalno nadigrao...mislim ne bjezim ja od tog daj e Dragovoljac ocajna ekipa ali su isti kao pola HNL samo sto u prvom dijelu nisu imali srece da izvuku koji bod makar nisu igrali ni... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik05.03.2011. u 02:27
    kakav lopovluk i namještanje.i onda se čude što nema publike. dragovoljac jesenas 5 bodova a onda nakon što je prešao na mamićevu stranu 2 u 2 utakmice.pokrali istru u gostima i sada varaždinci puste im. isto tako i inter zagreb. sramotaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.
  • cameosis05.03.2011. u 01:42
    svaka čast dragovoljcu -- još dvije pobjede i opet su u igri -- kako se sve brzo promijeni u nogometu.