Kraj drugoligaške polusezone

Ivana Strahija • nedjelja, 28.11.2010.

U posljednjem kolu prvenstva 2. HNL za ovu godinu samo su na dva terena slavili gosti. Lučko je u Čakovcu uzelo sva tri, a Imotski u Sesvetama jedan bod.

Jesenski prvak, momčad Gorice, prvi je dio sezone zaključila porazom, četvrtim svojim u natjecanju, i to na gostovanju kod HAŠK-a. Pobjeda domaćina, koji nisu glasili za favorite, iznenadila je, no nije poljuljala prvu poziciju Gorice. Gosti su postigli prvi pogodak na susretu, za 0:1 je strijelac Dvorneković u 6. minuti, no već u 13. Pejić poravnava na 1:1. Odluka o pobjedniku pala je u 48. minuti, kad je I. Jurakić matirao Koprića za 2:1. Do kraja utakmice još po isključenje za svaku ekipu. U 79. je na tuširanje poslan gostujući strijelac Dvorneković, a u 85. je teren morao napustiti i I. Jurakić, oba zbog druge javne opomene.

Najviši rezultat zabilježen je u Slavonskom Brodu, gdje je Croatia s 5:1 porazila Vukovar '91. Gosti na stadionu Stanka Vlajnića Dide nisu imali ni malo šanse za pobjedu, iako je u prvom dijelu susreta za oba protivnika teren bio težak. Croatia je međutim posredstvom Kljajića došla do 1:0, s čime de odlazi na odmor, da bi po povratku na teren golovi krenuli jedan za drugim, a mrežu iza Mikulića buše Perković, Jelčić i Divković sve do 4:0. Primio je potom i domaći vratar Luketić pogodak, loptu mu je u mrežu 'uvalio' Mišić, no u posljednjoj minuti na četiri gola razlike opet diže Novaković.

Vrlo uvjerljivi su, usprkos terenu, bili i Žrnovčani, koji su Suhopolje otpravili kući s tri pogotka u mreži. Mosor je pobjedom u lijepom tonu završio jesenski dio sezone, povezavši tri pozitivna rezultata. Prvi je gol za domaćine postigao Tiago u 45. minuti, a u 46. je već 2:0, jer odmah po povratku na teren pogađa i Rojić. Tri minute kasnije precizan je i Runje, a nedugo potom isključen je Suhopoljac Studenović, čime su gosti ostali bez prave nade za poboljšanje rezultata.

Bodove kod kuće upisao je i Junak, no pobjeda je bila teža no što rezultat od 3:1 daje naslutiti. Po djelomice 'ćelavom' terenu domaći su do gola došli u 16. minuti, autor je Sablić, no prije kraja prvog poluvremena poravnati je uspio Bucković. U drugom poluvremenu bolji Junak, a Midenjak iz igre i potom s bijele točke diže rezultat na 2:1. Junak će na odmor sa sedmog mjesta tablice, Vinogradar s devetog.

U derbiju gornjeg dijela tablice između Pomorca i Solina slavili su Kostrenjani. Iako početak utakmice nije obećavao, a potom je sušu prekinuo ove sezone odlični Jagačić, koji u 38. minuti pogađa za 1:0. Potaknut time, solinskog vratara Stipicu matira i Ivičić prije odlaska na odmor. Isti je igrač u 75. minuti postigao i konačni rezultat, 3:0.

S 2:0 su u Dugopolju slavili domaći, kojima su u posjetu svratili nogometaši Rudeša. Jedini strijelac susreta bio je Guć, koji je sa po golom u svakom poluvremenu svojem klubu donio tri boda za zimnicu. Bila je to treća pobjeda u nizu Dugopolja i sedmi ovosezonski poraz Rudeša, koji će na zimovanje s osmog mjesta tablice. Dugopolje je treće.

Gosti iz Lučkog došli su u Čakovec potvrditi kvalitetu, što su i dokazali u drugoj minuti susreta. U brzom su kontranapadu pronašli put do Jurinove mreže, a na 0:1 rezultat je postavio Fuček. Potom je međutim za nogomet neprimjereni teren uzeo danak, a ozlijedili su se prvo domaći Vuka a zatim i Čunčić, te su morali napustiti teren. Do 0:2, kasnije se pokazalo konačnih, Lučko stiže u 16. minuti u još jednom kontranapadu. Opet je odličan bio Fuček, koji je loptu nesebično dodao do Jelića, a njemu ostaje matirati Jurina. Međimurci će polusezonu završiti tako na 12. mjestu, a Lučko na odličnom drugom.

Jedini koji je uz Lučko u 15. kolu došao do plijena na gostujućem terenu bio je Imotski. Gosti su poveli u 28. minuti pogotkom Mandarića, a domaćima je dugo trebalo da pronađu put do mreže imotskog vratara Bašića, no to je konačno uspjelo Ivančiću u 82. minuti. Sesvećani su nakon 15 odigranih utakmica, sa šest pobjeda i jednom neriješenom utakmicom, 10., dok je Imotski na šestoj poziciji.