Gorica prvak kolo prije kraja

Ivana Strahija • ponedjeljak, 22.11.2010.

Drugoligaši su odigrali 14. kolo i imaju još jedno do kraja, no već se zna klub koji će na zimovanje s titulom jesenskog prvaka, to je momčad Gorice, koja je sigurno najugodnije iznenađenje drugoligaškog društva.

U gostima kod Vukovara slavio je Međimurje s 3:0. Iako je domaća ekipa bila slaba, vratar Mikulić sigurno nije bio, ali su ga nogometaši iz Čakovca uspjeli matirati čak triput. Golove su postigli Jambrušić, Garba i Vuka i tako donijeli svojoj momčadi tri boda pred posljednje kolo jesenskog dijela sezone, kad na SRC Mladosti gostuje Solin. Treba spomenuti da su i domaći jednom zatresli gostujuću mrežu, no Gregorio je bio u zaleđu.

Tri boda su kući ponijeli i Junaci protiv Solina, s minimalnih 1:0. Takav rasplet nije bio za očekivati, jer je Solin daleko iznad Junaka na tablici, a imao je i devet bodova više. No, u obostrano otvorenoj utakmici domaći su propustili sijaset prilika, dok je gostujući Puljiz uspio ugurati jednu loptu iza vratara Stipice. Druga je to Junakova pobjeda za redom, dok je poraz bio kraj Solinovog niza od šest utakmica bez poraza.

Minimalnu pobjedu u gostima ostvarilo je i Dugopolje, čiji je Brnadić u 30. minuti uspio svladati imotskog vratara Bašića. Imotski nije bio bez prilika, posebno u samoj završnici susreta, no ni Miloš ni Vučemilović-Grgić nisu uspjeli ugurati loptu na pravo mjesto.

U Mladini u nedjelju nije bilo lako igrati, teren je bio težak i raskvašen a temperatura niska, u čemu su se ipak bolje snašli bivši prvoligaši, Croatia iz Sesveta. Gostujuća je momčad povela u sedmoj minuti pogotkom Zebe, no deset minuta kasnije opet je egal, nakon što je vratara Sušca svladao Povrženić. Borbenost se gostima isplatila u drugom poluvremenu, za konačnu pobjedu je pogodio mladi Vekić.

Kod kuće je slavilo Suhopolje, koje je konačno nakon dva poraza upisalo pobjedu. No, do prvog su pogotka došli gosti iz Zagreba, a HAŠK je u vodstvo doveo Jurakić već u drugoj minuti, koji je iskoristio nesporazum domaće obrane. To donosi nervozu u redove Suhopolja, a ceh plaća trener Meić, koji je isključen u 21. minuti. Iako bez trenera, domaći preko Dimitrijevića uspijevaju prije odlaska na odmor poravnati na 1:1, a konačno pitanje pobjednika rješava golom Majstorović u 72. minuti.

S uvjerljivih 3:1 Gorica je pobijedila posljednju momčad lige, ekipu MV Croatije, i tako potvrdila titulu jesenskog prvaka. Svi pogoci utakmice pali u drugom poluvremenu. Mihalj, Hajduk i Budimir postavljaju 3:0 na semaforu, a u sudačkoj nadoknadi Čamber za ekipu iz Slavonskog broda postiže počasni pogodak.

Lučko je doma slavilo protiv Pomorca s 2:1 u zanimljivom susretu dvaju raspoloženih protivnika. Da misle ozbiljno, domaći su pokazali pogotkom već u drugoj minuti susreta, kad je precizan bio Jelić. Prije kraja prvog poluvremena međutim gosti iz Kostrene izjednačuju na 1:1 preko Rudana. U drugom dijelu susreta obje momčadi traže gol za pobjedu, no to uspijeva tek Jeliću minutu pred kraj, koji se tako premetnuo u igrača utakmice.

Jedini susret bez pogodaka zabilježen je u Sigetu, gdje je Rudeš dočekao Mosor. Bio je to prvi ovosezonski remi za Rudeš, ali četvrti za Mosor, koji je tako povezao dva dobra rezultata, nakon pobjede u 13. kolu protiv Imotskog.