Slavili svi osim Croatije

Ivana Strahija • ponedjeljak, 15.11.2010.

U 13. kolu 2. HNL nesreća je pratila većinom goste, koji na gostovanjima, unatoč najavama, nisu uspjeli otrgnuti bodove. Jedini koji se radovao po povratku kući bio je Solin, koji je u Sesvetama svladao Croatiju.

Najuvjerljiviju pobjedu ostvario je sastav Dugopolja u utakmici protiv Vinogradara. Iako je treneru Ćutuku nedostajao veći broj igrača, na stadionu Hrvatskih vitezova pobjednik je, bez obzira na tablicu, mogao biti samo jedan. Domaćini su poveli u 15. minuti susreta, kad je mrežu iza Krizmanića zatresao Guć. Za 15 minuta se gostujuća mreža opet trese a gol postiže Šunjić. Slijedi pola sata bez pogodaka, a potom udarac s bijele točke u gol pretvara Balić. Konačnih 4:0 postavio je Obšivač u 87. minuti utakmice.

Susret u Kostreni je po Međimurce pošao krivo već u prvoj minuti. Nesmotreno je Kovačić faulirao Ivčića u gostujućem kaznenom prostoru, što je sudac Bertol okarakterizirao prekršajem za kazneni udarac. Siguran realizator za 1:0 bio je Jagačić. Ni za 2:0 Pomorci nisu čekali dugo, još je jedan Međimurac, ovaj puta Koštić, pogriješio, što je Ivičić znao iskoristiti za pogodak. No, desetak minuta kasnije Međimurje se vraća u igru golom Vuke, koji je okretno iskoristio istrčavanje domaćeg golmana Burcse. Do kraja poluvremena, i u većem dijelu drugog, Pomorac i Međimurje igraju ravnopravnu igru, ali naši nogometaši ne uspijevaju izjednačiti. Pred sam kraj utakmice domaći su uspjelu u mrežu iza Jurina utrpati još dvije lopte, za 3:1 pogodio je Varaždinac Jagačić, za 4:1 Ivičić. Treba spomenuti i spornu situaciju u 39. minuti, kad je Vuku domaći Perić zaustavio prekršajem za crveni karton, no dobio je samo žuti, žalili su se gosti iz Čakovca.

Isto kao i u Kostreni semafor je izgledao i u Zagrebu na Pešćenici nakon utakmice HAŠK-a i Rudeša. Čak tri gola domaći su postigli u prvih 45 minuta, prvo je precizan bio Jurakić u 1. minuti, potom je isti taj igrač izborio i kazneni udarac kojeg je realizirao Tolić u 2. minuti. Za 3:0 je pogodak postigao Pejić, na dodavanje agilnog Jurakića. U drugom poluvremenu gosti smanjuju na 3:1 s bijele točke, realizator je bio Ščrbec, no više od toga Rudešani nisu mogli, pa im u završnici utakmice gol u mrežu šalje i Čavala.

S uvjerljivih 3:1 je Junak slavio protiv Lučkog i tako prekinuo niz gostiju od četiri utakmice bez poraza. No, da su svjesni svoje pozicije na tablici gosti iz Lučkog pokazali su povevši u sedmoj minuti golom Bazine, kojeg Runje nije mogao zaustaviti. No, u igru se domaći vraćaju u 14. minuti pogotkom Sablića, kojeg do kraja poluvremena lopta ide 'kao luda', pa prije odlaska na odmor još dvaput pogađa mrežu Lučkog. Do kraja susreta je Junak znao zadržati stečeno vodstvo.

Poraz Lučkog išao je u prilog Gorici, koja je s 3:0 bila bolja od Vukovara i tako se od prvog pratitelja na tablici odmakla na četiri boda. Do prednosti su Velikogoričani došli već u 16. minuti, kad je vratara Mikulića matirao Hajduk. Do isteka prvog dijela Gorica stiže i na uvjerljivijih 2:0, i to s bijele točke. Dvornekovića je u naletu srušio Novaković, a penal izvodi i zabija Bajto. 3:0 su domaći postavili u 78. minuti, golom Budimira na dodavanje Crnova.

U derbiju začelja je s minimalnih 1:0 MV Croatia preskočila Suhopolje, koje se sada nalazi na posljednjem mjestu tablice. Pitanje pobjednika je tako riješeno već u sedmoj minuti, kad je gol za domaće postigao Pukec. Ako su i željeli izjednačiti, Suhopoljcima je to postalo teže od 70. minute, kad je isključen njihovi igrač Menegati, koji je očito kratkog fitilja, te je napao domaćeg Živića s leđa.

Minimalnu pobjedu, svoju treću ovosezonsku, upisao je i Mosor nad Imotskim. No, pitanje pobjednika u Žrnovnici riješeno je tek u samoj završnici susreta, kad je vratara Bašića sretno matirao domaći Vučemilović-Grgić. U susjedskoj je utakmici tako presudila pogreška gostujuće obrane, koja nije znala zaustaviti Runjinu loptu za strijelca.

Jedini koji su slavili u gostima bili su Solinjani, koji su tako došli do šeste utakmice bez poraza. Sve ono važno događalo se u posljednjih 30 minuta susreta. Prvo su domaćini preko Jurića došli u vodstvo, koje je potrajalo svega dvije minute prije no što je na 1:1 poravnao Čerina. Pobjedu Solinjanima, koji su treći na tablici, donio je Glavina, koji je znao realizirati Solinu dosuđeni penal.