1. Hrvatska nogometna liga, 15. kolo, 13.11.2010, 16:00 h, Stadion ŠRC Zaprešić, gledatelja: 1000
Suci: Ante Vučemilović (Osijek), Miro Grgić (Osijek), Vlatko Lončar (Osijek)

Ante Zovko • subota, 13.11.2010.

Inter je u Zaprešiću prekinuo veliki varaždinski niz bez poraza, a najzaslužnija za to opet je bila stara zaprešička taktika koja je odbila sve napade i polučila dva pogotka Babića i Oršića za novu pobjedu.

Matija Matko
69'
20
Mislav Oršić
71'
11
Tomislav Bosec
89'
Samir Toplak

Kod Intera ništa novo. Ponovno se dobitnom pokazala taktika prema kojoj se Žuti povuku, puste protivnika da se troši, dok oni vrebaju priliku za kontru. Varaždin je imao nadmoć na terenu, uglavnom vodio igru, ali dojam je uglavnom sve čime će se Samir Toplak moći zadovoljiti.

Mogla je utakmica krenuti u suprotnom smjeru da je Davor Vugrinec u 12. minuti realizirao priliku koja mu se ukazala nakon oštro ubačene lopte. No, krenula je na žuti mlin već tri minute poslije.

Stjepan Babić dobro je pratio lijepu i brzu akciju domaćina, izbjegao zaleđe i matirao Krkleca. Do poluvremena zaprijetio je s varaždinske strane Filip Škvorc, ali nedovoljno za poravnanje.

Slična predstava nastavila se i u drugom poluvremenu, Inter se orijentirao na ono što najbolje zna, obranu, i pustio goste da uzalud pokušavaju nešto napraviti za izjednačenje.

Greška Aganovića mogla je goste stajati i drugog gola poslije još jedne kontre, ali se uspio ispraviti. U 56. iz daljine Santinija na iskušenje stavlja Golubar s istim ishodom.

Varaždinu se nije mogao poreći trud, ali jednostavno nisu uspijevali pretvoriti svoje prilike u gol, uglavnom zbog nedostatka zadnjeg pasa. Do kraja utakmice dvaput je prijetio Vugrinec, a u 84. Conjar je propustio najizgledniju šansu za 1:1. Oršić je u sudačkoj nadoknadi zabio drugi gol i odnio sve varaždinske nade u izjednačenje.

Inter je tako, iako bez velike igre, uspio prekinuti varaždinski niz od sedam utakmica bez poraza i još se malo pomaknuo prema sredini prvenstvene ljestvice. Varaždinci će se moći tješiti da su ostavili bolji dojam, ali to neće nadomjestiti tri boda.

• Obrisan korisnik15.11.2010. u 20:06
    Inter je tako, iako bez velike igre, uspio prekinuti varaždinski niz ZOVKO NEMAŠ POJMA O NOGOMETU
  • špilmaher13.11.2010. u 18:54
    kompressor: to je nekaj slicno ko onaj Hajdukov trofej zadnjih 5 kola?
    špilmaher
  • Obrisan korisnik13.11.2010. u 18:44
    Šteta, ali možda konačno stavi Vugrinca gdje mu je i mjesto... na klupu
  • kompressor13.11.2010. u 18:27
    Ma bravo Inkerovci! Možda cemo sada dobiti neki respekt media! Ako izbrišemo pet startnih poraza, Inker ima skor 7 2 1!