Kartoni na sve strane

Ivana Strahija • nedjelja, 31.10.2010.

U 11. prvenstvenom kolu drugoligaši su pokazali veliku borbenost, pa su suci kartone morali dijeliti bez milosti, a na tri su se travnjaka vadili i crveni kartoni.

Međimurci su bez trenera upisali još jedan poraz u tjedan dana. Nakon Kupa protiv Rijeke, izgubili su i prvenstveni susret protiv Croatije iz Sesveta. 'Krvnik' Međimurja bio je Mirko Plantić, koji je postigao jedini gol utakmice. Interesantno, Plantić je bivši igrač Međimurja, kojem su jutro pred utakmicu Međimurci platili zaostala primanja, kako ne bi ostali suspendirani. Ovo su očito bile kamate.

Junak i Pomorac podijelili su bodove rezultatom 1:1. U prvom poluvremenu susreta nešto su bolji bili gosti, koji to okrunjuju u 44. minuti golom Prtenjače, dok su u drugom Junaci uspjeli poravnati. pogotkom Midenjaka u 62. minuti. Pomorac je bez poraza u posljednjih pet kola, dok je Junak očito našao bolju formu i nakon dva poraza upisao pobjedu i sad remi.

U Žrnovnici su slavili gosti iz Solina, koji su k Mosoru ionako stigli sa statusom favorita. Međutim, pretposljednji na tablici Mosorani Solinjanima su pružili odličan otpor, što je vjerojatno doprinijelo nervozi gostiju. Ona je kulminirala u 38. minuti, kad je Solinjanin Božinović ošamario jednog domaćeg igrača i za to zaradio crveni karton. Brojčana nadmoć mogla je pomoći Mosoru, no strijelci tog kluba nisu bili osobito raspoloženi, no precizan je bio gostujući Žaja, koji u 75. minuti pogađa na pravo mjesto i donosi Solinu bodove.

Dvjestotinjak gledatelja na igralištu u Pešćenici ugodno je iznenadio HAŠK, koji je protiv dobre ekipe Vinogradara upisao tri boda. U svakom su poluvremenu domaćini upisali po gol, u prvom dijelu to je za nogom pošlo Jurakiću, a u drugom je precizan bio Pejić. HAŠK se tako nakon dva poraza ponovno pridigao, sad samo treba nastaviti tim putem da bi izbjegao crvenu zonu.

MV Croatia je u Slavonskom Brodu pobijedila sastav iz Imotskog, iako je od 53. minute imala igrača manje. Tada je naime na prijevremeni put u svlačionicu poslan Gavranić, koji je zbog napucavanja lopte u prekidu igre uspio dobiti i drugi žuti karton. Pobjednički pogodak postigao je u 60. minuti Jelčić.

U Velikoj Gorici domaćini su slavili protiv Rudeša i time se, barem do nedjelje, vratili na vrh tablice. Vidjelo se da Gorica pobjedu jako želi, pa je do 70. minute čak triput zatresla mrežu protivnika. Prvi je pogodak postigao Dvorneković, drugi je djelo Celčića, a treći je Bajtin realizirani penal. Do počasnog pogotka su i gosti došli s bijele točke, sigurni realizator bio je Ščrbec.

U Suhopolju je šestotinjak gledatelja pratilo pobjedu domaće momčadi nad gostima iz Vukovara. Svoja su tri gola Suhopoljci vrlo brzo postigli, gostujućeg vratara Mikulića su redom matirali Prlić, Lešković pa opet Prlić, stigavši do 3:0 u 26. minuti. U 30. minuti je Suhopolje moglo imati i 4:0, no nije iskorišten dosuđeni penal. U drugom poluvremenu naznaku bolje igre Vukovara donosi gol Križanovića za 3:1, no više od toga gosti nisu mogli, iako im je situacija na travnjaku dodatno olakšana od 73. minute i isključenja domaćeg Studenovića.