Junak u gostima

Ivana Strahija • ponedjeljak, 25.10.2010.

Za goste 10. kolo 2. HNL nije baš bilo dobro, a u gostima je puni plijen uzeo tek Junak, dok se Dugopolje osladilo bodom.

Nakon dva poraza za redom Junaci su konačno upisali tri boda, i to na gostovanju kod Vukovara '91. U svakom poluvremenu Junak je postigao po pogodak, u 27. minuti je pogodak upisao Cvitković, dok je u 85. konačni rezultat postavio Čulić. Vukovarcima je ovaj poraz prvi nakon dvije pobjede, a ukupno ove sezone peti.

Dugopolje je u Čakovcu dobilo više nego se nadalo. U tjednu pred utakmicu treneru Međimurja Vjeranu Simuniću visio je "mač nad glavom" zbog slabih rezultata ove sezone, kao i ogromnog poraza u prošlom kolu (Mosor, 6:0). Nije jasno je li Šime zadovoljio Upravu bodom, drugim u tri kola, ali je jasno da se s 11. pozicije ljestvice lagano može reći zbogom snovima o ulasku u viši rang natjecanja dogodine. Domaći su poveli preko Garbe u 43. minuti, a gosti su izjednačili u 66. pogotkom Barišića. Bod gostujućem treneru Mariju Ćutuku emocionalno vrijedi barem kao deset njih, jer je u Međimurju kao trener, tada još prvoligaša, doživio po vlastitom pričanju mnoge neugodnosti.

Najviše golova, njih šest, palo je na stadionu Stjepan Spajić, na kojem je Rudeš ugostio Suhopolje. Prvi su poveli gosti, u 39. minuti domaćeg golmana matirao je Dimitrijević. Nakon malo razgovora u svlačionici Rudešani se u igru vraćaju u drugom poluvremenu i odmah izjednačavaju pogotkom Bodrušića. Odmah za njim mrežu iza Kulića buši i Tole, a za tridesetak minuta listi strijelaca priključuje se i Ščrbec za 3:1. Suhopoljci zatim preko Leškovića smanjuju na neugodnih 3:2 u 85. minuti, no pobjednika još jednim svojim golom potvrđuje Tole u drugoj minuti nadoknade.

Uvjerljivo je protiv Mosora bilo Lučko s 3:0. Vrlo učinkoviti domaći igrači odigrali su dobar susret i već na poluvremenu imali 2:0, uz pogotke Fučeka i Raka, da bi u drugom dijelu za 3:0 pogodio Jelić. To je treća u nizu pobjeda ekipe iz Lučkog, koja je s 22 boda prva na tablici 2. HNL, gdje je donedavno carevala Gorica.

U Imotskom je Gorici presudio jedan gol i tako je spustio na drugo mjesto tablice. Do odlučujućeg je pogotka međutim stiglo tek u 78. minuti, a nos za izmjene je pokazao trener Imotskog Mirko Grabovac, te u igru ubacio Perkovića-Šantara. Taj je igrač nakon svega tri minute u igri matirao vratara Koprića.

Solinjani su nanijeli HAŠK-u peti poraz ove sezone, te ujedno upisali sebi petu pobjedu. Pred tristotinjak gledatelja domaći su postigli dva gola, što je bilo dovoljno za tri boda. Vratara Dumenčića matirali su Borozan u 17. i Čubrilo u 35. minuti.

Od dva gola u Kostreni samo su jednog postigli domaćini, a opet pobijedili s 2:0. Pomorac, i inače kvalitetnija momčad susreta, u vodstvo je došao u 12. minuti golom Prtenjače i činilo se da će time utakmica i završiti. No, na 2:0 je nespretnim autogolom digao Croatijin Čičak, četiri minute pred kraj utakmice.

Jednak je rezultat bio i u Mladini, no tamo bez autogolova. Vinogradari su ugostili MV Croatiju i jasno pokazali zbog čega je s tog igrališta teško odnijeti bodove, što je ove sezone uspjelo tek Lučkom koje se u 3. kolu osladio bodom, dok su čak tri utakmice u Mladini završile s uvjerljivih 4:1 za domaće. U utakmici protiv Croatije strijelci su bili Radas i Boban.