1. Hrvatska nogometna liga, 11. kolo, 16.10.2010, 15:30 h, Stadion HNK Cibalia, gledatelja: 500
Suci: Proleta (Opuzen), Perica (Šibenik), Lončar (Osijek)

Ante Jukić • subota, 16.10.2010.

Pogocima Prgometa, Kresingera i Bartolovića, Cibalia je rezultatom 3:0 u susretu 11. kola HNL-a pobijedila Hrvatski dragovoljac, koji će, tako, još malo morati pričekati svoju pobjedu u sezoni.

Ivan Baraban
63'
24
Dario Rugašević
79'
15
Ninoslav Parmaković
88'

Goran Međumurac
60'
8
Darko Čordaš
65'
19
Plumb Jusufi
83'
Ivan Pudar

Ako se neki Vinkovčanin i zaželio HNL-a tijekom dvotjedne prvenstvene stanke, dosadna kiša, koja je u gradu na Bosutu padala od ranih jutarnjih sati, očito je vrlo brzo "ubila" tu znatiželju, s obzirom da je susret Cibalije i Hrvatskog dragovoljca došlo pogledati tek 500-tinjak gledatelja. Oni koji su ipak došli vidjeli su ne pretjerano kvalitetnu, ali ipak zanimljivu utakmicu, u kojoj je bitnu ulogu igrao vodom natopljen travnjak.

Gosti iz Zagreba dvoboj su otvorili dosta rastrčano, sa željom da brzim odigravanjem po zemlji iskoriste hitrinu i živost svojih igrača. Iako većih prilika u početnim minutama nije imao, Hrvatski dragovoljac je dao do znanja kako u Vinkovcima želi stići do prve pobjede u sezoni.

Cibalia je u prvih desetak minuta bila dosta rezervirana, no onda je, nakon prve "poštene" akcije na utakmici, stigla do vodstva. Sve je dugačkim ispucavanjem u protivničku polovicu započeo Tomić, potom je Kresinger glavom loptu proslijedio prema Bartoloviću, koji odličnim proigravanjem gura Prgometa u sjajnu poziciju. Napadač nebesko-plavih rutinski je plasirao loptu pokraj Čovića, za 1:0 vodstvo svoje momčadi u 12. minuti utakmice.

Nakon vodećeg pogotka Vinkovčani su u sljedećih nekoliko minuta još dva puta opasno kombinirali oko gostujućeg vratara, ali onda su se ponovno vratili onom, pomalo uspavljujućem ritmu s početka utakmice. S druge strane, gosti su i dalje pokušavali pronaći rupu u domaćoj obrani, i to im je konačno pošlo za rukom u 27. minuti, kada je Novak propustio odličnu priliku. Gol Cibalije je poslije istrčavanja Matkovića ostao nebranjen, Novak je na desetak imao loptu serviranu na "pladnju", no onda se ispred gol-linije ukazao Čuljak, spriječivši ono što se činilo neminovnim.

Bilo je to posljednje pravo uzbuđenje u prvom poluvremenu, koje je ponudilo na trenutke dopadljivo nadigravanje na sredini terena, ali malo pravih prilika. Cibalia je svoju iskoristila, Hrvatski dragovoljac nije, i to je ono što je dijelilo momčadi pri odlasku na odmor.

Drugu veliku priliku na utakmici Zagrepčani su propustili u 54. minuti. Nakon ubacivanja Jurina s lijeve strane domaći vratar Matković je "zaplivao" zrakom, no njegov kiks Kešinović nije uspio pretvoriti u izjednačenje - udarac glavom gostujućeg stopera otišao je za malo pokraj vratnice.

I onda, po već danas prokušanom receptu, poslije izgledne prilike uslijedilo je razdoblje utakmice bez većih uzbuđenja pred vratima, s blagom terenskom inicijativom gostiju. Igralo se tako sve do 74. minute, kada je Cibalia iz druge prve prilike na utakmici stigla i do drugog pogotka. Na 2:0 udarcem glavom je povisio Kresinger, nakon lijepog centaršuta Čuljka.

Bilo je tada jasno da će nebesko-plavi upisati još jednu domaću pobjedu, bilo je samo pitanje konačnog rezultata. Gosti su situaciju mogli zakomplicirati u 85. minuti, no udarac Švarića domaća je obrana (Rugašević) zaustavila u posljednji trenutak, premda su Zagrepčani signalizirali kako je lopta već prešla gol-liniju. Umjesto 2:1, samo nekoliko trenutaka kasnije na semaforu je zasvijetlilo 3:0, budući da je Bartolović jednu solo-akciju okrunio preciznim udarcem u same rašlje Čovićevih vrata.

Bio je to ujedno i konačan rezultat, u utakmici u kojoj je Cibalia bila brutalno učinkovita. Tri prave prilike, tri pogotka i nova tri boda - sasvim dovoljno za zadovoljstvo malobrojnih gledatelja nakon posljednjeg sučevog zvižduka.

Na kraju, možemo reći kako smo danas gledali dvoboj iz kojeg će Vinkovčani pamtiti samo bodove, dok će se u Hrvatskom dragovoljcu hrabriti činjenicom kako ni u 11. kolu nisu bili nadigrani. Na žalost po njih, prvenstvo se već opasno približava polovici, a rubrika "pobjede" i dalje je prazna.