Dugopolje slavilo u Sinju

Ivana Strahija • ponedjeljak, 11.10.2010.

U osmom prvenstvenom kolu 2. HNL gosti su upisali četiri boda. Jedan je uzeo HAŠK u Čakovcu, a tri Dugopolje u Sinju.

S minimalnih 1:0 Imoćani su kod kuće sačuvali bodove protiv Rudeša. Druga je to pobjeda Imotskog u isto toliko kola, a time su na najbolji način nogometaši trenera Grabovca iskoristili domaćinstva. Junak utakmice bio je svakako Gudelj, koji je u 80. minuti postigao pobjednički pogodak.

Visokih 4:1 upisao je Vinogradar protiv Suhopolja. Već u prvom poluvremenu su domaćini u Mladini napravili dosta da mogu vjerovati u konačnu pobjedu, u trećoj minuti je Bucković postigao gol za 1:0, a u devetoj je Stipković digao na 2:0 i to s bijele točke. Za 3:0 je minutu pred odlazak na odmor ponovno precizan Bucković. U drugi dio gosti iz Suhopolja bolje ulaze i smanjuju rezultat na 3:1 pogotkom Leškovića, ali ne uspijevaju ništa više od toga, čak su štoviše u 81. minuti ostali bez jednog igrača, nakon što je isključen Zelenika. Konačnih 4:1 postavlja nakon toga Boban.

Susret u Solinu obilovao je prekršajima, za koje se sudac Knez nije sramio pokazati žuti karton. Tako je po pet igrača svake ekipe 'požutjelo', a čak su trojica javne opomene dobila zbog svog 'dugog jezika' odnosno negodovanja na odluku suca. Domaći su pobjedu odnijeli s 2:0, prvi je gol u 45. minuti postigao Čerina, a drugi s bijele točke Božinović.

Jednak je rezultat, 2:0, bio i u Lučkom, gdje je gostovala MV Croatia. Treći je to poraz za redom za Croatiju, koja se nalazi na posljednjem mjestu ljestvice sa svega pet osvojenih bodova. Vratara Pušeljića su ovog puta matirali Jelić u 24. i Mehmedagić u 90. minuti.

Međimurje je još jednom potvrdilo da na vlastitom terenu ima manje sreće nego u gostima, pa je upisalo svega bod protiv HAŠK-a. Od tri pobjede koje su ove sezone ostvarili, Međimurci su čak dvije upisali u gostima. U nedjelju su kao domaćini poveli u 42. minuti golom Garbe, da bi u 71. minuti I. Jurakić vratio rezultat u egal. Za spomenuti je da je Jurakić u igru ušao tek u 56. minuti, pa je u tih 16 minuta provedenih na travnjaku uspio dobiti dva žuta i crveni karton, te zabiti gol.

U Kostreni je Pomorac pobijedio s 3:1, no do pobjede domaćini nisu došli lako. Prvi gol postiže Pomorac Marić, a u 47. izjednačuje Mosoranin Repić. Tek u 80. minuti domaći uspijevaju vratiti vodstvo, kad je precizan Batkoski, a konačnu pobjedu minutu pred kraj potvrđuje Kujundžija.

Dvije pobjede povezalo je Dugopolje, koje je gostovalo u Sinju kod Junaka. Na gradskom stadionu o pobjedniku je odlučio spretni Barać, koji je u 57. minuti pred sedamstotinjak gledatelja matirao domaćeg vratara Runju.