Gorici peta pobjeda za redom

Ivana Strahija • ponedjeljak, 04.10.2010.

U sedmom kolu 2. HNL klubovi su upisali jednu gostujuću pobjedu i dva remija bez golova, dok je Gorica u derbiju protiv drugoplasiranog Ločkog slavila s 2:0

Međimurje je u Slavonskom Brodu nadoknadilo bodove prosute kod kuće protiv Gorice, te je pobijedilo MV Croatiju na stadionu Stanko Vlajinić Dida. Svi su golovi pali u prvih pola sata. Gosti su poveli već u 11. minuti golom Garbe, domaći su izjednačili pogotkom Gavranića, a Garba je u 23. minuti, kasnije se pokazalo, donio pobjedu pogotkom za 1:2. Imali su do kraja prvog dijela Brođani priliku poravnati, da nije bilo odlično raspoloženog gostujućeg vratara Bešenića, koji je branio sve što bi Biličić, Jelčić ili Roso uputili prema njemu. U drugom poluvremenu Međimurje čuva rezultat, a Croatiji ostaje jalova terenska dominacija.

Remi bez golova upisan je u Žrnovnici, gdje su se susreli Mosor i Junak. Utakmica nije baš pružila gledateljima lijep nogomet, a posebno su razočarani domaći navijači ostali u posljednjoj minuti susreta, kad Mosor nije iskoristio najizgledniju priliku. Nakon što je Ajduković srušio Jurasa za Mosor je dosuđen penal, ali Tiago nije znao prevariti Junakovog vratara Runju.

Bez golova je završila i utakmica na ŠRC Peščenici, gdje je HAŠK dočekao Pomorac. Nakon 90 minuta jednostavno je bilo zaključiti da je domaćine čuvala sreća, jer su lako mogli ostati bez ijednog boda protiv razigranih Pomoraca. No, važno da je dobar dan imao domaći golman Dumenčić, kojeg gosti nisu uspjeli svladati.

S 3:0 je Suhopolje uzelo sva tri boda na svom stadionu Park. Domaći su poveli iz penala već u 7. minuti (Zelenika), nakon što je prekršajem u svom kaznenom prostoru Rendić prekršajem zaustavio Lepinjicu. Bio je to jedini gol u prvom dijelu utakmice, no u drugi domaćini ulaze sjajno, a vodstvo je Dimitrijević na dodavanje Šimunovića podigao na 2:0. I za posljednji gol je zaslužan Dimitrijević, a dodavač je ovaj put bio Lepinjica.

Uvjerljivih 3:1 upisao je Imotski protiv Vukovara '91. Za 1:0 pogodio je Karoglan u 30. minuti, na 2:0 je dvije minute kasnije digao Gudelj, a posljednji se put mreža gostujućeg vratara Mikulića tresla nakon šuta Kristića dvije minute prije odlaska na odmor. U drugom su poluvremenu gosti preko Vrnoge uspjeli tek smanjiti poraz.

Gorica je upisala još jednu pobjedu, petu u nizu, a gubila nije od kraja kolovoza i gostovanju u Dugopolju. Ovog je puta "žrtva" bilo Lučko. Oba svoja gola Gorica je postigla u prvom poluvremenu, u 14. minuti precizan je bio Dvorneković, a u 22. Sabljak. Od gostiju, koji su bili prvi pratitelji Gorice, očekivalo se više, no treba spomenuti da je Lučko od 38. minute ostalo s igračem manje, nakon što je Blagojević dobio i drugi žuti karton.

Rudeš je na drugoligaškoj tablici pobjedom nad Vinogradarom preskočio Lučko i sad je drugi. Za pobjedu je Rudešu bio dovoljan jedan gol, onaj Tadića u 20. minuti. Gosti su osim poraza ostali i bez Radasa, koji je u 86. minuti dobio crveni karton i sigurno će propustiti domaćinsku utakmicu protiv Suhopolja.

Najviša pobjeda kola upisana je u Dugopolju, gdje su domaći nad bivšim prvoligašima, sesvetskom Croatijom, slavili 5:1. Prvi gol za domaće postigao je u 16. minuti Guć, a prije odlaska na odmor u strijelce se za 2:0 upisao i Barišić. Idući put se mreža iza Sušca trese u 63. minuti kad je precizan Rajčić. Potom konačno i gosti na svoju stranu rezultata upisuju jedinicu, nakon pogotka Jurića. No, to nije puno značilo jer su do kraja utakmice domaći imali još dva pogotka, Balića i Brnadića.