Dobro se dobrim vraća

Ivana Strahija • nedjelja, 26.09.2010.

Velikogorički nogometaši su uključivši se u humanitarnu akciju za one koji su u poplavi Save ostali bez svojih domova i stvari, očito zaradili dobru karmu, koja se isplatila već u Čakovcu, gdje su slavili s 2:0.

Svoje premije za dosadašnju odličnu igru igrači Gorice poklonili su onima kojima je Sava i poplava oduzela domove i koji su ostali bez najosnovnijeg za život. Tu lijepu i ne baš uobičajenu gestu obrazložio nam je nakon pobjede u Čakovcu trener Gorice Damir Petravić: "Mi smo svi imali sreće i ostali van poplavljenog područja, nije nam ugroženo ni igralište ni domovi. Zato su se svi momci složili i odlučili novac pokloniti onima koji su ostali bez svega." Iako se, s obzirom na drugoligaško natjecanje, pa i takav proračun, ne radi o ogromnom iznosu, u današnje vrijeme odreći se novca za nekog drugog je uistinu pohvalno, pa NK Gorica svakako zaslužuje čestitke na humanosti.

Svojim su postupkom možda skrenuli pažnju na sebe i božici Fortuni, koja ih je u Čakovcu nagradila pobjedom protiv Međimurja, u kojoj su slavili s 2:0. Domaća je momčad imala samo jednu akciju koja je 'mirisala' na gol, no nju je svojom nespretnošću prokockao Vuka. Znali su međutim pogoditi Menzil iz penala i Budimir, koji je domaće Tiaga i Vitasa prošao kao da ih nema.

U gostima je slavio i Rudeš, koji je u Solinu pobijedio s 3:2. Nije međutim Rudeš do pobjede došao samo tako, te je imao čak dva isključena igrača, Šoljića u 56. i kapetana Galića u 79. minuti. No, do uvjerljivih 0:2 Rudeš je stigao golovima Tadića i Ščrbeca, a tek je nakon isključenja za goste domaćin počeo igrati kako treba. Predojević tako ubrzo smanjuje na 1:2, ali se Rudeš i opet pokazao ekipom od formata, a Ščrbec povećava vodstvo na 1:3. Domaći su tek iz penala, čiji je realizator bio Glavina, došli do 2:3.

Pomorcu je jedan gol bio dovoljan da izbori pobjedu nad MV Croatijom. No, taj je gol stigao kad su se već svi pomirili s bodom, jer je tek u 90. minuti Pejić matirao gostujućeg vratara Pušeljića.

U Sinju su Junaci upisali tri boda nad gostima iz HAŠK-a, s uvjerljivih 3:1. Siromašno je međutim bilo prvo poluvrijeme u kojem je pao samo jedan gol, onaj Poljaka, koji je u sedmoj minuti domaće odveo na 1:0. Sva ostala akcija dogodila se tek po povratku s odmora, na kojem je trener Milo Nižetić vjerojatno svojim Pomorcima pojasnio da s minimalnom prednosti ne treba biti zadovoljan. Zato su u drugom dijelu Čulić i Samardžić digli rezultat na 3:0, dok je gostujući Hudorović pogotkom tek uspio smanjiti štetu.

Iako su ekipe s zagrebačkog područja mahom otkazivale svoje utakmice, Croatia Sesvete je svoju odlučila odraditi, tim više što je to bila prva utakmica koju su mogli igrati na svom igralištu. Za pobjedu nad Mosorom petstotinjak gledatelja je u Sesvetama vidjelo tek jedan gol, onaj Piškora u 34. minuti.

Minimalnih 1:0 bio je ishod i susreta koji je igran u Vukovaru, gdje je u goste svratilo Dugopolje. Pobjednik je također odlučen u prvom poluvremenu, a sretni strijelac bio je Kuburić.

Za razliku od toga, visokih 4:1 bilo je u Mladini, gdje su snage odmjerili Vinogradar i Imotski. Iako je konačni rezultat uvjerljiv, velikim je dijelom susreta bilo izjednačenih 1:1, nakon što je za domaće pogodio Bucković, a za goste Jonjić. Rezultat se pokreće tek sredinom drugog poluvremena, i to s bijele točke, a sigurni je realizator Radas. Radas desetak minuta kasnije pogađa i iz igre, a konačnih 4:1 postavlja John.

Lučko je pobijedilo Suhopolje s 2:1. Gosti su u početku susreta bili bolji, i u 12. minuti preko Prlića došli u vodstvo od 1:0, koje su držali sve do 69. minute. Tada je konačno uspio izjednačiti Sarić, da bi devet minuta pred kraj pobjedu Lučkom donio Mehmedagić.