Lučko na vrhu

Ivana Strahija • ponedjeljak, 06.09.2010.

Prvo mjesto drugoligaške tablice drži Lučko, koje je u ovom kolu s gostovanja u Mladini kod Vinogradara donijelo bod. U stopu ga prati Solin, gdje je zabilježena i najveća pobjeda, jer je sastav protiv Vukovara odigrao 5:1.

Međimurci nakon gostovanja u Imotskom ostaju na svega bodu, iako su se nadali boljem učinku. Gosti iz Čakovca vodili su sve do 68. minute poslije gola Grgića, no tada je nakon slobodnog udarca pravo mjesto pronašao Vučemilović-Grgić za 1:1. Međimurje nije uspjelo sačuvati ni bod, jer je u 82. minuti precizan bio i Prlić, kojem je jedno poluvrijeme bilo dovoljno da se proslavi.

Vukovar je na gostovanju u Solinu doživio teški poraz, domaći su za tri boda mrežu iza Mikulića pogodili čak pet puta. Tek kad je Solin već imao 3:0 (golovi Radovnikovića i Žaje), Vukovar je uspio doći do smanjenja rezultata, kad je precizan bio Krstanović. No, da ne bude zabune oko pobjednika, Solinjani su preko Rendića i Plazibata došli do 5:1. Treba spomenuti da su Vukovarci u svojim redovima imali i težu ozljedu, kad je Tokiću u 44. minuti ozlijeđen nos te je morao biti prebačen u bolnicu.

Ni Vinogradar ni Lučko nisu uspjeli ugurati loptu u gol protivnika, pa je utakmica završila 0:0. Šteta, jer je 700-tinjak gledatelja na stadionu Mladina očekivalo pogotke u susretu tih dviju momčadi gornjeg dijela tablice.

Stadion Stjepana Spajića donio je sreću Rudešu, koji je uspio osvojiti bodove protiv renomiranog Pomorca. Sva 'akcija', barem što se pogodaka tiče, dogodila se u prvom poluvremenu. Domaćini su do 2:0 došli nakon golova Konopeka i Ščrbeca u 11. i 25. minuti, da bi Pomorac u 35. smanjio na 2:1 preko Ivičića. Mreže su nakon toga mirovale.

Bodovi su podijeljeni i na stadionu Park u Suhopolju. Suhopolje i Junak svaki su postigli po gol, za domaće je u 8. minuti precizan bio Šimunović, a za goste u 71. Čulić. Gosti su imali i isključenje, no ono se nije odnosilo na igrače, već na službenog predstavnika Junaka Sinišu Janušića, koji je izgubio živce u 60. minuti i prvog pomoćnog suca Borisa Nagu 'počastio' biranim rječnikom.

S 1:0 je Gorica upisala svoju drugu pobjedu u debitantskoj drugoligaškoj sezoni. Za pobjedu nad bivšim prvoligašem Croatijom iz Sesveta zaslužan je Bajto, koji je pobjednički pogodak postigao u 34. minuti. Gorica se tako 'ugnjezdila' na treće mjesto tablice, dok je Croatia na 11, s dva poraza i jednom pobjedom.

Četiri gola pala su u Vinkovcima, gdje je kod MV Croatije gostovalo Dugopolje, a bodovi su podijeljeni. U borbi dva nova drugoligaša gosti iz Dugopolja vodili su glavnu riječ, te poveli u 21. minuti golom Žuljevića. Na 1:1 je poravnao domaći Kljajić deset minuta kasnije, a prije kraja prvog poluvremena Dugopolje je opet došlo u prednost nakon gola Balića. No, već početkom drugog poluvremena Croatijin Biličić postavlja rezultat na 2:2, nakon čega se više nije mijenjao. Domaći su u završnici utakmice imali i brojčanu nadmoć pošto je isključen igrač Dugopolja Rajčić u 77. minuti nakon drugog žutog kartona, no nisu je znali iskoristiti.

HAŠK je nakon uvodnog remija i potom poraza konačno upisao pun plijen protiv Mosora. Za to su bila dovoljna dva gola u mreži iza gostujućeg vratara Šolića. Prvi od njih postigao je Tolik u 24. minuti s bijele točke, nakon što je Mosoranin Bašić igrao rukom u kaznenom prostoru. Drugi pogodak je djelo Vrbata, a postignut je u 51. minuti.