Croatia Suhopolje 'isprašila' na Parku

Ivana Strahija • nedjelja, 29.08.2010.

Od pet drugoligaških susreta odigranih u subotu, na četiri je domaći travnjak donio pobjedu, dok je u petom Croatiji dovoljan bio i posuđeni teren.

Pomorci su na domaćoj Žuknici došli do tri boda protiv Imotskog. No, imali su u subotnjem susretu i dosta sreće, penal i isključenje protivničkog igrača, koji su im sigurno pomogli do pobjede. U 14. je minuti naime Šaban realizirao jedanaesterac za 1:0 domaćih. No, na 1:1 poravnava Ćapin u 39. minuti i na odmor se ide s egalom. Već na početku drugog dijela, u 47. minuti, isključen je direktnim crvenim kartonom Miloš, pa je Pomorcu bilo lakše doći u ponovno vodstvo. To za nogom uspijeva Šabanu u 62. minuti.

Sinjani su s 2:0 svladali Rudeš. Kozina i Barač, sa po golom u svakom poluvremenu, priuštili su slavlje za 500-tinjak gledatelja na gradskom stadionu. Pobjedom su Junaci u prvenstvo krenuli vrlo dobro i još su bez poraza, a hoće li tako ostati i nakon trećeg kola i gostovanja u Suhopolju, ostaje nam vidjeti.

A upravo se u Suhopolju igrao interesantan susret, u kojem je Croatia Sesvete bila domaćin Suhopoljcima. Naime, budući da Croatia nije dobila licencu za igranje na svom stadionu, dogovorila je sa Suhopoljem da se utakmica igra na stadionu Park HNK Suhopolja. Stalnim stanarima Parka to međutim nije bilo najsretnije rješenje, jer su poraženi s visokih 4:0. Golove za bivšeg prvoligaša postigli su Zaba, Jurić, Hećo i Piškor s bijele točke.

Devet žutih kartona (tri za domaće i šest za goste) te dva isključenja (oba gosti), epilog je susreta Mosora i MV Croatije. Jedini gol susreta postigao je Tokić u 17. minuti iz jedanaesterca. Teška i nervozna utakmica eskalirala je u 41. minuti, kad je isključen Croatijin Gavranić, i to zbog udaranja laktom u glavu protivničkog igrača. U istoj je minuti na hlađenje poslan i predstavnik gostujućeg kluba Crnković, koji je psovao domaće igrače. Brojčana nadmoć na travnjaku Mosoru ipak nije donijela značajniju prednost ili olakšala postizanje golova, pa rezultat ostaje 1:0.

Susret u Vukovaru kasnio je punih 28 minuta, i to zbog modernih tekovina, klupsko računalo odbijalo se naime spojiti na Internet, pa se nije mogao izraditi zapisnik. No, kad su tehničke poteškoće otklonjene, prisutni nisu zaboravili minutom šutnje odati je počast preminulom Stjepanu Bobeku, bivšem igraču HAŠK-a. Pobjeda je s 2:0 otišla domaćem klubu, golovima Kiša u 24. i Vehabovića u 50. minuti.