1. Hrvatska nogometna liga, 6. kolo, 28.08.2010, 20:00 h, Zaprešić, Stadion ŠRC Zaprešić, gledatelja: 500
Suci: Draženko Kovačič (Križevci), Dević (Koprivnica), Havaić (Koprivnica)

Ante Zovko • subota, 28.08.2010.

Inter je konačno upisao prvu pobjedu u prvenstvu. Prva tri boda Zaprešićani su upisali protiv Lokomotive, a konačni rezultat 5:0 pomalo je u sjeni zbog četiri crvena kartona koje je pokazao Draženko Kovačić.

Bernard Gulić
56'
3
Saša Balić
56'
12
Stjepan Babić
82'
Roy Ferenčina

Div iz Zaprešića u šestom je pokušaju upisao prve bodove u prvenstvu. Nakon pet kola bez boda i s jednim postignutim golom, u kišnom je Zaprešiću pred 500-injak gledatelja pala Lokomotiva, čiji su igrači bili previše nervozni te su se čak tri veznjaka Lokosa u prvom poluvremenu uputila na tuširanje.

Zaprešićani su krenuli napadački u potrazi za brzim golom. U drugoj minuti Mislav Oršić promašuje zicer koji mu skida vratar Kelava, a u osmoj minuti u novoj izglednoj prilici našao se Bosec, ali i njegova akcija završava istim ishodom.

Oršić je u 17. minuti konačno pronašao put do gostujuće mreže. Iskoristio je slabu reakciju obrane i plasirao loptu iza Kelave. Nastavilo se u nervoznom tonu - u 22. Domagoj Antolić nakon sukoba s Interovim igračem zaradio je izravni crveni karton zbog burne reakcije. U svlačionici mu se u 30. pridružio i Almir Bekić zbog krvničkog starta nakon kojeg je pokazano i drugo izravno isključenje.

Iako brojčano podređena, Lokomotiva je uspjela postići terensku ravnotežu pa je u 41. Komorski umalo donio izjednačenje. Minutu kasnije novu priliku za domaćina propustio je Jančetić. Loše izdanje Lokosa u prvom dijelu upotpunio je Mate Maleš u sudačkoj nadoknadi, zaradivši drugi žuti karton.

Na teškom terenu obje su momčadi teško uspostavljale povezanu igru pa se tako do povećanja prednosti Intera čekalo sve do 68., kad pogađa Hrnčević. Jedva da se nastavila igra kad je Draženko Kovačić isukao i četvrti crveni karton, ali ovaj put za domaće. Drugi žuti dobio je Adrian Valentić.

I konačno se domaćima otvorilo u završnici susreta. Bosec je pogodio u 79. za 3:0, a minutu kasnije Palić za 4:0. U 85. ponovno se u strijelce upisao Bosec.

Zasluženom pobjedom Inter se konačno pomaknuo s dna, što će igračima Ilije Lončarevića biti dobar podstrek u predstojećoj borbi za ostanak. Ipak, nakon utakmice odigrane u teškim uvjetima i u kojoj su imali golemu brojčanu premoć teško je izvlačiti zaključke koliki je napredak ostvaren.

• Obrisan korisnik29.08.2010. u 10:00
    ne radi se o sucima i jesu li kartoni bili ili ne ... nego momcima iz lokomotive je bilo pun qrac da uvik moraju pustat interu i zato su svoje nezadovoljstvo iskazali na ovaj nacin ... cilj je bio isprovocirati prekid utakmice ali je bilo je*anja matere u svlacionici, palo je i par... [više na forumu]
  • ttt200829.08.2010. u 09:29
    ne spominju penal za inker, koji ipak nije izveden zbog reakcije pomocnog.... a što se tiče kartona, i žutih i crvenih, bar 90% ih je bilo zasluženo
    ttt2008
  • Obrisan korisnik29.08.2010. u 09:27
    Osobno sam bio na utakmici i slažem se sa bbbromanom da je svaki crveni zaslužen. Ne razumijem čemu odmah teorije urote i priče o namještanju!? Jer suđenje je bilo odlično. Problem je samo što netko nema hrabrosti ovako suditi na jačim utakmicama.
  • bbbroman29.08.2010. u 01:24
    Nebi bilo ovakvo suđenje da teren nije bil ovako mokar i natopljen...Potpisujem svaki karton koji je Kovačić pokazal...