Ajax na vrhu, prva pobjeda Twentea

Vedran Babić • nedjelja, 22.08.2010.

Uoči nedjelje i posljednja četiri dvoboja trećeg kola Eredivisie Ajax je pobjedom nad Rodom preuzeo vrh ljestvice ispred PSV-a dok je aktualni prvak Twente napokon stigao do prve pobjede u sezoni, baš kao i Groningen i Heerenveen.

Barem nakratko Ajax je preuzeo čelno mjesto Eredivisie, a za to je zaslužna pobjeda nad Rodom 3:0 u Amsterdam Areni. Najveće pojačanje Kopljanika ove sezone, Mounir El Hamdaoui, opravdava svaki euro uložen u njega. Poslije tri kola već ima četiri postignuta pogotka - večeras je dvaput zatresao mrežu gostiju, u 34. i 72. minuti. Drugi po redu pogodak zabio je Luis Suarez.

Twente je, pak, na gostovanju kod Vitessea slavio 3:0 i upisao prvu pobjedu u sezoni. Domaćina je načeo novopridošli napadač Marc Janko svojim prvijencom u 58. minuti, a dovršio Luuk de Jong pogocima u 67. i 90. minuti.

Vezane vijesti

Do prve pobjede nakon dva remija stigao je i Groningen koji je kod kuće s 2:1 porazio De Graafschap. Gosti su već u 16. minuti ostali bez isključenog Saeijsa koji je kao posljednji igrač skrivio najstrožu kaznu. Nju je realizirao Granqvist, a u 32. Enevoldsen je povisio na 2:0. U 68. minuti Poepon je samo ublažio poraz.

Heerenveen se na svom travnjaku oporavio od šokantnog početka i vodećeg pogotka NAC-a već u prvoj minuti (Amoah) te je dvama pogocima Dosta i autogolom Luijckxa preokrenuo rezultat na konačnih 3:1. U prvoj utakmici kola odigranoj u petak, Excelsior je s 4:2 nadigrao NEC.