1. Hrvatska nogometna liga, 3. kolo, 07.08.2010, 20:00 h, Rijeka, Stadion na Kantridi, gledatelja: 3.000
Suci: Davor Grizelj (Vinkovci), Menđušć (Vinkovci), Gradištanac (Osijek)

Mihaela Bradovski • subota, 07.08.2010.

Nogometaši Rijeke u trećem su kolu nove prvenstvene utrke stigli do treće pobjede i tako preuzeli poziciju na samom vrhu. Najveći teren iznio je omaleni veznjak Hrvoje Štrok, a pečat pobjedi dao je Radomir Đalović. Kantrida slavi 3:0 protiv Hrvatskog dragovoljca...

Filip Jazvić
46'
21
Nikola Kovačević
67'
5
Marko Janjetović
74'
Davor Mladina

Nakon što su u prve dvije utakmice stigli do šest bodova, ali tek jednog vlastitog pogotka, nogometaši Nenada Gračana Hrvatskom dragovoljcu postigli su čak tri pogotka. Dragovoljci su ovim porazom zadržali nulu u rubrici bodova i pred njima je ozbiljna analiza.

Da će odigrati odličnu utakmicu Štrok je dao nagovijestiti u osmoj minuti kada je Rijeka upisala prvu svoju priliku. Današnji dvostruki strijelac pronašao je Budicina koji glavom ne pronalazi put do gostujuće mreže. Sve do prvoga pogotka koji se dogodio u 27. minuti igra se odvijala između dva kaznena prostora uz inicijativu domaćih snaga.

Vezane vijesti

Domaće je tribine na noge u spomenutoj minuti digao Štrok svojom solo akcijom i njenim uspješnim završetkom. Dočekao je jednu ničiju loptu, prošao čuvara i poentirao za važno vodstvo. Vodstvo koje je još dodatno potaknulo domaće igrače. Desetak minuta nakon pogotka dvije je prilike imao Đalović. Jednu je završio udarcem pored protivničkih vrata, a nekoliko minuta kasnije zaustavilo ga je označeno zaleđe iako su brojni gledatelji stekli dojam da njega nije bilo.

Pred kraj prvoga dijela javio se i Dragovoljac. Poluprilike su propuštali Frljužec, Novak, Begović i Zlatar, no niti u jednom udarcu nije bilo preciznosti. Gosti su dobro otvorili nastavak susreta, zaredali su nekoliko udaraca iz kuta, no opasnije prilike po Lisjaka nismo vidjeli.

Nakon pet minuta igre u drugome dijelu nova uzbuđenja u kaznenom prostoru gostiju. Švrljuga je pokušao poentirati nakon što je s linije istrčao gostujući vratar, ali se do novoga pogotka moralo čekati do 72. minute. Tada je stvari u svoje noge ponovno uzeo Hrvoje Štrok. Još jednu solo akciju završio je točnim udarcem sa 17 metara.

Devet minuta prije kraja prvi prvenstveni pogodak postigao je Radomir Đalović. Glavom je preko protivničkog vratara poentirao u mrežu Dragovoljca nakon centaršuta Švrljuge. Pogodak je to koji je i definitivno zaustavio sve napore gostiju.

Rijeka će četvrto kolo dočekati na prvoj poziciji, no za komplimente ofenzivcima treba pričekati susret s opasnijim i ozbiljnijim protivnikom.

• Obrisan korisnik09.08.2010. u 16:28
    Vlasi i Vlaji su ista stvar, do razlike u riječima došlo je zbog dijalekta. I nemoj mi odmah vrijeđat obrazovanje, pa vidiš ta te učim tvom rodnom kraju, čuj bolje od mene nego od wikipedie :D. Nema se smisla svađat, ovo je sportska tema.
  • Obrisan korisnik09.08.2010. u 04:55
    Pišeš gluposti.VLASI i VLAJI su dvi različite stvari. Dakle,VLASI=romanska skupina naroda najčešće pravoslavne vjeroispovijesti,http://hr.wikipedia.org/wiki/Vlasi a VLAJI termin koji se ustalio u Dalmaciji za stanovnike Splita podrijetlom iz Dalmatinske zagore,koji su,gle čuda,Hrvati.Znači,nigdi... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik08.08.2010. u 23:30
    Mrzim ovo glupe spike da je Rijeka srpski grad, kada je lani Hajduk igrao s Orijentom kup Torcida se derala "Ovo je Hrvatska!" Što je takva sramota, jer su time pljunili u facu hrvatskim braniteljima iz Rijeke, kojih je bio nemali broj. I ako ćemo već brojat krvna zrnca pola Torcide su Vlaji, a svi... [više na forumu]
  • danchy08.08.2010. u 10:09
    objektivno doista nema šanse da rijeka osvoji naslov, jedino ako i hajduk i dinamo odigraju očajne sezone. rijeka ima 9 bodova i imat će 12 nakon idućeg kola, ali nemaju kvalitetu za kontinuitet rezultata jer nemaju kvalitetu igrača za to... a i imali su dosta sreće u prve 2 tekme, HD nije mjerilo... [više na forumu]
    danchy
  • Obrisan korisnik08.08.2010. u 02:49
    Ma kakvih 10 kola,pa Split je razvalio Rijeku a na kraju zabio sam sebi gol,protiv dinama su jedanput pucali na gol a dali 2 te na kraju dobili HD koji ima petoligaškog golmana.Jedva čekam da dođu na Poljud.