Wozniacki kroz ušicu igle do polufinala

Vedran Babić • subota, 07.08.2010.

U četvrtfinalu Kopenhagena nastupit će tri nositeljice i jedna kvalifikantica. Glavna favoritkinja Caroline Wozniacki provukla se pored Njemice Julije Goerges tek u 13. igri trećeg seta, Kineskinja Na Li i dalje je uvjerljiva, a pobjede u dva seta ostvarile su još Klara Zakopalova i Ana Čakvetadze.

Iako je ponovno izgubila prvi set i iako je u trećem setu gubila 2:0 i 5:3, Caroline Wozniacki igrat će u polufinalu domaćeg turnira. Peta nositeljica Julia Goerges imala ju je u šaci, ali nije uspjela napraviti odlučujući korak i treća tenisačica svijeta slavila je 3:6, 6:0, 7:6 (3) poslije dva sata i četiri minute igre.

Za finale mlada Dankinja će se boriti protiv kvalifikantice Ane Čakvetadze, koja je sa 6:4, 6:3 izbacila šestu nositeljicu Polonu Hercog.

Drugi polufinalni par čine Na Li i Klara Zakopalova. Druga nositeljica iz Kina do sada u turniru nije izgubila ni set, a danas je prepustila samo tri gema Angelique Kerber, dok je sedmopostavljena Čehinja sa 6:1, 7:5 bila bolja od Sorane Cirstee.

WTA Kopenhagen, 220.000 $, četvrtfinale:
Wozniacki (Danska, 1) - Goerges (Njemačka, 5) 3:6, 6:0, 7:6 (3)
Čakvetadze (Rusija, Q) - Hercog (Slovenija, 6) 6:4, 6:3
Zakopalova (Češka, 7) - Cirstea (Rumunjska) 6:1, 7:5
Li (Kina, 2) - Kerber (Njemačka, 8) 6:1, 6:2

Parovi, polufinale:
Goerges/Groenefeld (Njemačka, 1) - Senoglu/Voracova (Turska/Češka, 3) 6:2, 6:2
Diačenko/Pouček (Ukrajina/Bjelorusija, 4) - Keothavong/Smith (VB) 6:4, 6:7 (0), 10-5