1. Hrvatska nogometna liga, 2. kolo, 30.07.2010, 20:00 h, Stadion ŠRC Zaprešić, gledatelja: 400
Suci: Ivan Bebek (Rijeka), Tomislav Petrović(Valpovo), Miro Grgić (Osijek)
Inter-Zaprešić
0:1(0:0) Slaven Belupo
Alen Maras 84'
Slaven Belupo

Slaven na vrhu ljestvice

Mario Lešković • petak, 30.07.2010.

U Zaprešiću lagana šahovska partija. U prvom dijelu Hrnčević nije uspio dovesti Inter u vodstvo da bi u nastavku pao tempo te je remi bio najizglednija opcija. Nažalost po Zaprešićane tako nije mislio Maras koji je u 84. minuti donio Slavenu nova tri boda...

Saša Balić
87'
20
Mislav Oršić
87'

Mile Petković

Budući da je u Zaprešiću u posljednja dva dana pala veća količina kiše, to se osjetilo na travnjaku tako da je igračima bila otežana kontrola lopte. Nikako nisu uspijevali procijeniti kada i kako će im doći lopta budući da je odskakala na svakakve načine.

Ipak, u prvom dijelu Slaven je imao terensku inicijativu dok su "žuti" svjesno prepustili kontrolu lopte gostima i čekali svoju priliku iz kontranapada. U ovom susretu Inter je predstavio svojim navijačima neka nova lica, od kojih su se u prvom sastavu pojavila trojica: Santini, Abilaliaj, Hrnčević.

Najviše je pokazao potonji koji je bio najaktivniji Interov igrač u prvom dijelu, a imao je i najveću prigodu za pogodak u 33. minuti kada Bosec nakon prodora po desnoj strani odlično vraća povratnu loptu koju Hrnčević ne uspijeva smjestiti iza leđa vratara Rodića.

Slaven je jedinu priliku u prvom dijelu imao u 24. minuti kada Rogulj s pet metara glavom ne uspijeva pogoditi okvir Interova gol.

U nastavku Slaven nastavlja tamo gdje je stao te je bilo samo pitanje vremena kada će postići pogodak. Nisu toliko imali izgledne prilike za pogodak ali su stalno pleli mrežu oko Interova šesnaesterca.

Do pogotka, koji se pokazao pobjednički, stigli su u 84. minuti kada sudac Bebek sudi slobodni udarac na dvadesetak metara od Interova gola, a Maras puca lukavo preko zida tako da je oštra lopta pala pred vratara Santinija i odskočila u mrežu. Taj pogodak ide na dušu Interova vratara koji je mogao i morao bolje reagirati.

Tada Lončarević ubacuje Balića i Oršića koji se odmah našao u mat situaciji, ali je iz voleja s peterca pucao visoko preko vrata. U posljednjim minutama Inter više nije imao prilike za pogodak te su upisali drugi uzastopni poraz te time najavili tešku sezonu koja još praktički nije ni počela.

Što se tiče Interove momčadi, vidljivo je da u njoj ima potencijala i da Ovaj Interov projekt ima perspektivu, jedino je upitno da li će uspjeti održati taj projekt u Prvoj ligi.

Nema napadača još od Nine Bule, a i Dodo i Sivonjić su barem povremeno prijetili protivničkim vratarima. Ideja Lončarevića da ima u vrhu napada samo jednu špicu mogla bi ubrzo doživjeti promjenu budući da očito ni on nije ništa naučio iz Poklepovićeva primjera, a to je da se nogomet igra da bi postigli pogodak, a ne samo da čekate kada ćete ga primiti.

Ovakvom formacijom i ovakvim profilom igrača Inter može samo čekati kada će primati pogotke, a postići ih može samo slučajno ili iz nekog kaznenog udarca. S nestrpljenjem se očekuje Trajkovski koji bi trebao riješiti tu Interovu učinkovitost, ali niti on neće ništa moći ako ne dobije loptu.

Težak tjedan čeka Lončarevića, ali lijepa vijest je da bi se trebao vratiti Delač pa bi time obrana bila još sigurnija iako danas nije izravni krivac za poraz. Uzroci poraza su u taktici.

Slaven uzeo nova tri boda i barem privremeno zasjeo na vrh ljestvice i najavio borbu za Europu.

• Obrisan korisnik31.07.2010. u 09:24
    Nadan se,a bilo bi još lipše kad se ne bi prvak zna do zadnjeg kola,ne sićan se više kad je zadnji put u nas bila takva situacija?
  • Obrisan korisnik31.07.2010. u 09:19
    Ove godine će biti barem ravnopravnija borba, nadam se. Prvenstveno mislim zbog Hajduka i Slaven Belupa. A Dinamo će se trošiti i u euro ligi.
  • Obrisan korisnik31.07.2010. u 07:40
    Ne daj Bože. Titula je i ove godine rezervirana samo za "najkatoličkiji klub u RH" odnosno "Nk Mamić"
  • Obrisan korisnik31.07.2010. u 07:19
    E još da tak ostane do kraja prvenstva bilo bi super!
  • Obrisan korisnik31.07.2010. u 06:40
    Slaven Belupo prvi :D makar i na 1 dan.