Vodeni sportovi

Salona i Galeb bez milosti

Maja Giljanović • ponedjeljak, 05.07.2010.

Opatija je u 15. kolu 1.B vaterpolske lige bila slobodna i vodstvo na tablici prepustila Saloni i Galebu, Solinjani su igrali mačke i miša protiv Zagreba, a i Galeb je očitao lekciju Arsenalu.

Iluzorno je bilo očekivati da će Zagreb i Arsenal u 15. kolu 1.B vaterpolske lige otkinuti bodove Saloni i Galebu. Zagrepčani i Puljani, naime, na tablici su bolji samo od Zadra, osvojili su samo četiri i šest bodova, a kombinirana gol-razlika im je poražavajućih -121.

Zagreb je gostovao protiv Salone i branitelji naslova prvaka nisu gubili vrijeme, Solinjani su prošlo kolo zbog slabije gol-razlike izgubili prvo mjesto od Opatije, silno motivirani goste su dočekali bez milosti, na koncu slavili 28:7 i vratili čelo bod ispred Galeba.

Igrače Galeba zadovoljila je pobjeda od 12 golova razlike protiv Arsenala koji je još i odolijevao u prvoj četvrtini (4:5). Spasa Puljanima nije bilo tim više što je Mihovil Marinović sam postigao više golova (11) nego cijela momčad Arsenala zajedno tako da su se Makarani u konačnici prošetali do 22:10.

Delfin je protiv Siscije vodio 4:2 nakon prve četvrtine, ali nije izdržao i nakon 7:7 na poluvremenu i 12:12 nakon treće četvrtine, gosti iz Rovinja su poklekli u finišu (15:17), a bodove je osvojio i Biograd u županijskom derbiju protiv fenjeraša Zadra (11:7).