Vodeni sportovi

Zadar pronašao žrtvu

Maja Giljanović • ponedjeljak, 28.06.2010.

Vaterpolisti Zadra dugo su čekali i u 14. kolu 1.B vaterpolske lige napokon i dočekali. Arsenal se nije poput svojih prethodnika osladio bodovima protiv fenjeraša, Zadrani su iščupali pobjedu i upisala prve ovogodišnje bodove. Opatija je šokirala prvaka Salonu, Solinjani su izgubili i utakmicu i vodstvo na tablici.

Vaterpolisti Zadra su u 14. kolu 1.B vaterpolske lige dočekali svoj veliki trenutak i nakon 11 poraza i gol-razlike -67 ostvarili prvu ovogodišnju pobjedu. Žrtvu su igrači trenera Gorana Jovančevića pronašli u Arsenalu i u Višnjiku goste iz Pule slomili u četvrtoj četvrtini.

Arsenal je nakon treće četvrtine vodio 9:7, ali u neizvjesnom finišu Zadrani su izvukli zadnje atome snage i golom junaka, peterostrukog strijelca, Ančića 40 sekundi prije kraja preokrenuli na 11:10. Puljani su propustili posljednji napad, prokockali priliku za poravnanje i Zadar je proslavio prve ovosezonske bodove.

Uspjeh Zadarske županije upotpunila je i ekipa Biograda (9:6) protiv Delfina, a u gostima je praznih ruku ostao i prvak Salona. Branitelji naslova su protiv Opatije vodili nakon prve četvrtine (2:1), ali nisu izdržali, izgubili su na koncu 4:10 (1:2, 1:4, 0:3) i Opatijcima predvođenima četverostrukim strijelcem Deželjinom prepustili i prvo mjesto na tablici.

Opatija je skupila 51 bod u 13 utakmica, a za petama su joj Salona i Galeb s odigranom utakmicom manje. Solinjani su osvojili jednak broj bodova, ali im je gol-razlika slabija, a Makarani na trećem mjestu zaostaju jedan bod.