Vodeni sportovi

Saloni derbi i prvo mjesto

Maja Giljanović • ponedjeljak, 21.06.2010.

Derbi utakmica 13. kola 1.B vaterpolske lige između Salone i Galeba završila je uvjerljivom pobjedom Solinjana kojom su prošlogodišnji prvaci od Makarana preuzeli i prvo mjesto na tablici.

Smjenom na čelu tablice rezultirala je derbi utakmica 13. kola 1.B vaterpolske lige. Salona je Galebu zadala tek drugi ovogodišnji poraz i uvjerljivim trijumfom preuzela prvo mjesto bod ispred Makarana.

Prošlogodišnji prvaci su vodili od prve do posljednje četvrtine (4:2, 3:1, 4:2, 1:2) i predvođeni trostrukim strijelcem Hrvojem Bobanovićem na koncu slavili 12:7.

Ne popušta ni Opatija, Opatijci su na krilima četverostrukog strijelca Matije Frajmana u u gostima pobijedili Sisciju 14:12. Opatija je nakon prvog poluvremena vodila 8:4 i opustila se u nastavku, Siscia je preokrenula na 10:9 nakon treće četvrtine, ali u konačnici je ostala bez daha i četvrtu četvrtinu izgubila 2:5.

Delfin za koji je briljirao deveterostruki strijelac Andrej Brala je potopio Zagreb 20:7, a u gustoj utakmici između Arsenala i Biograda nakon 4:4 na poluvremenu na kraju su se veselili gosti (8:7).