Vodeni sportovi

Španja rekordno u Berlinu

Maja Giljanović • nedjelja, 20.06.2010.

Najbolji hrvatski paraolimpijac Mihovil Španja u Berlinu je na Otvorenom prvenstvu Njemačke poboljšao svjetski rekord na 50 metara prsno, europski rekord na 200 metara mješovito, a pobijedio je i na 50 metara leđno. Kristijan Vincetić je na 200 delfin doplivao do srebrne medalje.

Sjajne vijesti stižu iz Berlina s Otvorenog prvenstva Njemačke, hrvatski paraolimpijci u društvu gotovo 700 plivača s tjelesnim oštećenjima iz 50 svjetskih zemalja su osvojili četiri medalje. Kristijan Vincetić je osvojio srebro na 200 metara delfin (2:27,76), a briljirao je Mihovil Španja.

Dubrovčanin je poboljšao svjetski rekord na 50 metara prsno (38,68), srušio je i europski rekord na 200 metara mješovito (2:38,34), a prvo mjesto je osvojio i na 50 metara leđno (na 100 prsno je diskvalificiran).

Vezane vijesti

Najbolja je ovo potvrda kvalitetne suradnje s trenerom Deanom Kontićem i posljednja provjera jugaša pred nastup na Svjetskom prvenstvu u 50-metarskom bazenu u Eindhovenu od 15. do 21. kolovoza.

Posljednjeg dana Svjetskog kupa u Berlinu Španja nastupa u disciplinama 50 delfin i 100 leđno.