Vodeni sportovi

Galeb se vratio na čelo

Maja Giljanović • ponedjeljak, 31.05.2010.

Salona je sredinom svibnja preuzela čelo tablice 1.B vaterpolske lige, vodili su i prošli tjedan, ali 10. su kolo odmarali i priželjkivali senzaciju u Makarskoj. Galeb je nije dozvolio, Zagreb su pobijedili 14:10 i nakon dva tjedna se vratili na prvo mjesto.

10. kolo 1.B vaterpolske lige donijelo je smjenu na čelu, Salona je ovog vikenda odmarala, a Galeb, koji je za Solinjanima nakon devet kola kaskao jedna bod, slavio je protiv Zagreba i preuzeo čelo nakon dva tjedna provedena na drugom mjestu otkad su sredinom svibnja izgubili u Biogradu (9:10).

Zagrepčani su platili danak prvoj četvrtini, izgubili su je 3:6, Galeb je znalački čuvao prednost, a nakon 8:5 na poluvremenu predvođen četverostrukim strijelcem Vladom Lalićem i trostrukim Mihovilom Marinovićem odlijepio se i na 13:7 u trećoj četvrtini. U četvrtoj su četvrtini popustili gas i dozvolili Zagrepčanima da osvajanjem četvrte četvrtine (3:1) svedu razliku na respektabilnih -4 (10:14).

Jednu poziciju bolja u odnosu na prošli tjedna je i Opatija. U utakmici punoj preokreta Opatijci su na krilima Krešimira Turine (4) i Vedrana Deželjina (3) slavili protiv Biograda (1:2, 3:3, 5:4, 1:2) i za bod prestigli Sisciju koja je glatko izgubila od Arsenala (5:8).

Fenjeraš Zadar ni nakon devete odigrane utakmice na kontu nema ni boda, ovog puta bodovima su se osladili gosti Rovinja, Delfin je slavio 14:10 (Jakovčev i Brala svaki četiri gola).