Vodeni sportovi

Salona preuzela čelo

Maja Giljanović • nedjelja, 16.05.2010.

Branitelji naslova prvaka 1.B vaterpolske lige vaterpolisti Salone su nakon utakmica osmog kola preuzeli vodstvo u ukupnom poretku. Uoči vikenda trećeplasirani Solinjani su slavili protiv poziciju bolje Siscije i iskoristili poraz dojučerašnjih lidera Galeba u Biogradu.

Branitelji naslova prvaka 1.B vaterpolske lige vaterpolisti Salone su trijumfom protiv Siscije preuzeli čelo na tablici bod ispred Galeba na drugom i Siščana na trećem mjestu.

Salona je predvođena trostrukim strijelcima Hrvojem Bobanovićem, Raulom Hodžićem i Hrvojem Kundidom otpor Siscije slomila u drugom poluvremenu, gosti su +1 nakon prve dvije četvrtine u drugih 16 minuta pretvorili na +6.

Dojučerašnji lideri igrači Galeba prvi su put u 2010. bazen napustili pognutih glava. Makarani su protiv Biograda vodili 4:2 nakon prve i 6:4 nakon druge četvrtine, ali su skupo platili crnu rupu u trećoj četvrtini (0:3) i nakon 3:3 u četvrtoj izgubili 9:10.

Furioznih 8:1 u drugoj četvrtini slomilo je otpor Zagreba i Arsenalu otvorilo put ka glatkih 20:14, a gostujućim se bodovima osladila i Opatija protiv fenjeraša Zadra (19:7). Matija Frajman je postigao pet golova i preuzeo prvo mjesto na tablici najboljih strijelaca (31 gol) dva gola ispred Mihovila Marinovića (Galeb).