Maja Giljanović • nedjelja, 16.05.2010.

Bivši hrvatski reprezentativac Ivica Križanac odigrao je svih 90 minuta u finalu Kupa Rusije protiv Sibira. Fenjeraš je bivšim pobjednicima Kupa UEFA pružio čvrst otpor, ali Zenit je slavio golom Širokova iz jedanaesterca u 60. minuti.

Zenit bivšeg hrvatskog reprezentativca Ivice Križanca pobjednik je Kupa Rusije. Bivši pobjednici Kupa UEFA slavili su u finalu u Rostovu protiv Sibira 1:0, nisu se prošetali do titule, fenjeraš je igračima Luciana Spallettija pružio čvrst otpor, ali je poklekao nakon jedanaesterca Širokova u 60. minuti.

Omišanin je odigrao svih 90 minuta i u 42. minuti zaradio žuti karton. Otkad je 2005. stigao u Sankt Peterburg iz poljske Diskobolije Križancu je trofej u Kupu peti naslov nakon titule prvaka 2007. i godinu poslije Kupa UEFA, Ruskog i Europskog superkupa.

Ligaške utakmice između Zenita i Mahačkale i moskovskog Spartaka i Sibira odgođene su do srpnja, a u najjačem susretu 11. kola CSKA je slavio u Kazanu protiv prvaka Rubina (Gonzalez).

Bivši igrač Zagreba, Istre i Karlovca Goran Drmić je odigrao svih 90 minuta u porazu Krila Sovjetov od Rostova (1:2) za koji je cijelu utakmicu odigrao bivši igrač Zadra i Hajduka Dragan Blatnjak, Saturn je bez bivšeg varteksovca Marka Topića izgubio u Groznom od Tereka (0:2), a hrvatski reprezentativac Tomislav Dujmović je odradio 90 minuta u trijumfu Lokomotiva (2:0) protiv Amkara bez bivšeg veznjaka Osijeka Josipa Kneževića.

Kup, finale:
Zenit - Sibir 1:0

Rusija, 11. kolo:
Terek - Saturn 2:0, Rubin - CSKA 0:1, Krila Sovjetov - Rostov 1:2, Lokomotiv - Amkar 2:0, Tom - Spartak (N) 1:0, Dinamo - Alania 2:0