1. Hrvatska nogometna liga, 30. kolo, 13.05.2010, 17:00 h, Osijek, Stadion Gradski vrt, gledatelja: 3.000
Suci: Jurica Mihalj (Velika Mlaka), Vukušić (Zagreb), Janošević (Zagreb)

Željko Kubatka • četvrtak, 13.05.2010.

U zadnjoj utakmici prvenstva s dvije iskorištene prilike Osječani su pobijedili Cibaliju i na najbolji način se oprostili od navijača i kapetana Domagoja Vide, te pokazali tko je "gazda" u Slavoniji...

Krešimir Prgomet
28'
20
Ivan Grgić
63'
10
Davor Bagarić
76'
Stanko Mršić

Sat vremena prije početka slavonskog derbija nad Osijekom su se nadvili crni oblaci i spustio se pravi proljetni pljusak. Na svu sreću, do početka utakmice nebo se razvedrilo i osim dobro natopljene i skliske trave, uvjeti za igru su bili gotov idealni.

Osječkom kapetanu Domagoju Vidi uručeni su pokloni predsjednika Osijeka i Kohorte prije početka utakmice, a odmah kako se krenulo s centra izglednu je priliku imao Tomislav Pavličić, koji se našao sam na oko pet metara od osječkog vratara, ali je netko iz domaće obrane uspio loptu izbaciti u korner.

Uz glasniju podršku s tribina, nogometaši Cibalije su nametnuli svoju igru i većim dijelom lopta je bila u njihovim nogama u početnim minutama slavonskog nogometnog okršaja.

Sve do 15. minute najzanimljivije je bilo nadmetanje navijačkih skupina Kohorte i Ultrasa. Sve je prošlo u uobičajenom verbalnom folkloru. Nakon toga na obje strane Miličević i Pavličić imaju priliku iz slobodnih udaraca ugroziti vratare, a Hrnčević se na desetak metara od Antolovića spetljao i upropastio dobru šansu za vodstvo Osječana.

Nešto prije kraja poluvremena Cibalija je propustila povesti. Dva Vinkovačka napadača su izigrala osječku obranu u kaznenom prostoru, ali Barabanovo dodavanje Gavrić skreće u korner.

Prvih 45 minuta je prošlo u igri koja neće biti zapamćena, s prisutnim respektom i zadovoljstvom na obje strane što nisu primili gol. Igra na sredini terena bez veće želje za ugrožavanjem protivničkog gola donijela je tek nekoliko poluprilika.

Drugi dio Osječani nastavljaju u izmijenjenom sastavu: blijedog Hrnčevića zamijenio je Mile Škorić. Mladi Škorić je izvrsno pucao s dvadesetak metara po zemlji u lijevi kut što je vinkovački golman krajnjim naporom izbacio u korner. U sljedećem napadu i Stojkić je zamalo neprecizan, udarac je bio silovit, no lopta je prošla tik od vratnice.

Srđan Vidaković u 60. minuti donosi radost domaćim navijačima preciznim i jakim udarcem s jedanaest metara - nakon dodavanja Barišića postiže gol. Još malo nakon gola trajao je pritisak domaćih nogometaša i onda se sve vratilo na igru iz prvog dijela na sredini terena.

Tomislav Steinbrückner je pokušao unijeti malo više živosti i agresivnosti uvođenjem Antona Maglice umjesto Barišića. Maglica je dosta trčao, ali bez konkretnog učinka i opasnosti za Vinkovčane.

Deset minuta prije kraja Ivan Miličević pogotkom osigurava pobjedu Osječanima. Pavličić mu je odlično asistirao, a on vrhom kopačke uputio loptu kroz noge vinkovačkom golmanu.

Osječani su u zadnjoj utakmici prvenstva malo popravili loš dojam iz proljetnog dijela. Vinkovčani su bili previše suzdržani i u Gradskom vrtu nisu pokazali zašto su u vrhu hrvatskog nogometa. No, vinkovački nogometaši su proslavili fantastičnu sezonu s navijačima i krenuli put svog grada gdje ih čeka proslava osvojenog trećeg mjesta.