Vodeni sportovi

Galeb bolji i od fenjeraša

Maja Giljanović • ponedjeljak, 10.05.2010.

Vaterpolisti Galeba se i nakon gostovanja u Zadru mogu pohvaliti nulom u rubrici porazi. Makarani su u 7. kolo 1.B vaterpolske lige protiv fenjeraša slavili 13:10 i obranili prvo mjesto ispred Siscije koja je pobijedila Biograd.

Galeb iz Makarske ni u 7. kolu 1.B vaterpolske lige nije izgubio, Makarani u Zadru nisu briljirali, prvu su četvrtinu izgubili (1:3), ali su fenjeraša u drugoj dobili 5:1 i prelomili susret na svoju stranu. Zadrani su se trudili i u nastavku, ali ni trostruki strijelci Stipe Ančić i Marin Stipić nisu pomogli da izvuku više od pristojnog poraza.

Galeb je nosio četverostruki strijelac Ivo Antunović, Ante Vučko i najbolji strijalc lige Mihovil Marinović su mrežu Zadra zatresli još triput obojica i gosti su na koncu slavili 13:10.

Siscia je bodovno izjednačena s Galebom, ali Sišćani su odigrali utakmicu više. Siscia je protiv Biograda gubila i nakon prve (0:2) i nakon druge (2:3) i nakon treće četvrtine (3:4), ali gosti su pukli u četvrtoj. Siscia je u četvrtoj četvrtini dala pet golova, primila samo jedan i preokrenula na 8:5.

Bod iza Galeba i Siscije iz šest odigranih utakmica je Salona, prošlogodišnji prvaci predvođeni šesterostrukim srijelcem Hrvojem Bobanovićem Delfin su potopili 17:5, a četvrto je mjesto od Biograda preuzela Opatija koja je slavila protiv pulskog Arsenala (16:10).