Vodeni sportovi

Španjolci potopili Maltu

Maja Giljanović • subota, 01.05.2010.

Svjetski viceprvaci Španjolci u prvoj su utakmici kvalifikacijskog turnira u Istanbulu potopili patuljke s Malte. Furija je odigrala furiozno od prvog do posljednjeg napada i slavila 26:2.

Odigrane su prve utakmice na tri kvalifikacijska turnira za Europsko prvenstvo u Zagrebu krajem kolovoza i početkom rujna. U Skupini A u Istanbulu Španjolci su se poigrali s Maltom i Turci su iščupali bodove protiv Slovačke, u Skupini B u Volosu Grci su slavili protiv najljućih rivala Makedonaca i Francuzi protiv Slovenije Veselina Đuhe, a u Skupini C u Oradei Rumunjska je pobijedila Veliku Britaniju i Rusija Nizozemsku.

U Skupini A Španjolci su potopili patuljke s Malte. Svjetski viceprvaci golove su postizali kao na traci, prvu četvrtinu su dobili 7:1, drugu 7:0, u trećoj ih je zadovoljilo 5:1, a u četvrtoj su ponovno slavili 7:0 za ukupno 26:2. Tribine je u drugoj utakmici oduševila utakmica između Turske i Slovačke, Slovaci su nakon prvog poluvremena vodili 3:2, ali su Turci iskoristili prednost svog bazena i preokrenuli na 6:5.

U Skupini B nije bilo neizvjesnosti. Grci su Makedoncima vratili za poraz u Svjetskoj ligi (6:7) sredinom ožujka koji ih je ostavio bez šansi da se ispred Hrvatske plasiraju na Final 8 u Niš, slavili su glatkih 11:5, a i Francuzi su uvjerljivo nadigrali Slovence (12:6).

I u Skupini C favoriti su opravdali očekivanja. Rumunjska je Britance slomila u prvoj četvrtini (7:1) i na koncu slavila 17:5, a Rusija je u drugom poluvremenu pronašla recept protiv Nizozemaca (11:8).