Ostali sportovi

Miholjević i Kišerlovski na Trentinu

Maja Giljanović • utorak, 20.04.2010.

Hrvatski biciklisti Vladimir Miholjević i Robert Kišerlovski u prvoj su etapi Gira del Trentino osvojili 20. i 31. mjesto, a pobjednik 12,5 km dugačkog kronometra siloviti je Kazahstanac Aleksandr Vinokurov.

Pobjednik 12,5 kilometara dugačkog kronometra uz obalu jezera Garda kazahstanski je veteran Aleksandr Vinokurov (Astana). Giro del Trentino četvrta je utrka Vinokurova nakon što je prošle godine odradio dvogodišnju suspenziju zbog dopinga i prvi je put obukao majicu vodećeg u ukupnom poretku nakon Tour de l'Aina u kolovozu lani.

Vinokurov je jurio prvom etapom i slavio punih 16 sekundi ispred Stefana Garzellija (Acqua&Sapone) na drugom i 18 ispred Mattea Montagutija (De Rosa) na trećem mjestu. Branitelj naslova Ivan Basso (Liquigas) je osvojio 13., a hrvatski bicklisti Vladimir Miholjević i 20. i 31. mjesto. Miholjevič (Acqua&Sapone) je za Vinokurovom zakasnio 43, a Kišerlovski (Liquigas) 50 sekundi.