Cedevita ponovno nadmoćna

Branimir Korać, Edvard Burić • srijeda, 21.04.2010.

Košarkaši Cedevite nastavili su borbu za startnu jedinicu uoči doigravanja još jednom pobjedom u kratko vrijeme protiv Zagreba. U zaostalom susretu prvog kola slavili su 98:76...

I drugi put u kratkom razdoblju Cedevita je nadigrala Zagreb CO i upisala pobjedu. Ovaj put bila je uvjerljivija nego u Trnskom i u svojoj je dvorani rutinski slavili 98:76 te na taj način istaknula ozbiljnu kandidaturu i za prvu poziciju uoči polufinala prvenstva.

Od samog početka susreta domaćin je dominirao, a pobjednik je i definitivno riješen početkom drugog poluvremena kada je Cedevita pobjegla i na nedostižnih 20 poena razlike.

Trener Zagreba Denis Bajramović za utakmicu je pripremio zonu kao iznenađenje Cedeviti. Iako su igrači Zagreba taj segment košarkaške igre uigravali na treninzima i po riječima njihovog trenera to je sasvim dobro izgledalo, na utakmici im se to vrlo brzo izjalovilo. Cedevita je već nakon dvije minute postigla tri trice i imala 9:0.

Do kraja četvrtine razlika se povećavala, Zagreb CO je kombinirao različite vrste obrana, ali to nije smetalo igračima Cedevite. Da nije bilo trice iz očaja Krunoslava Simona u posljednjoj sekundi rezultat bi bio 29:14. Ovako je Zagreb ipak došao do 17 koševa nakon deset minuta.

U drugoj četvrtini Cedevita je košem Opačka otišla na 33:19 da bi Zagreb ipak malo smanjio i košem Štimca spustio na 35:28. Gostujući trener i dalje je mijenjao obrane, dajući prednost zoni koju su igrači Cedevite uspješno razbijali. Poluvrijeme je završilo 48:37.

Treći dio Cedevita igra još bolje i tricom Baždarića razlika se prvi put penje na 20 (59:39). Rudež i Subotić nastavljaju seriju, a razlika je sve veća. Treći dio završava tricom Rudeža za najvećih plus 24 (75:51).

U posljednjoj četvrtini igra je malo izgubila na dinamici, trener Cedevite je počeo vaditi najbolje igrače da bi dobili zasluženi pljesak, a Zagreb se predao i samo odrađivao utakmicu. Slobodan Subotić je zadnje minute utakmice iskoristio dajući prve minute na utakmici Marshu (četiri koša) i Butorcu (jedna trica). S druge strane Bajramović u igru uopće nije uvodio Prkačina, a Mulaomerović je igrao samo u prvoj četvrtini. Konačan rezultat bio je 98:76 uz završnu seriju Zagreba od 5:0.

U pobjedničkom sastavu istaknuli su se Damjan Rudež s 21 poenom (5/8 trica) te Andrija Žižić s 20 poena. Kod Zagreba najbolji je bio Kruno Simon s 21 poenom dok su Andrej Štimac i Luka Žorić dodali po 12 poena.