Primera División, 33. kolo, 19.04.2010, 21:00 h
Mallorca
Mallorca 2:0 Osasuna
Osasuna

Nikola Vlahović • ponedjeljak, 19.04.2010.

Zadnju utakmicu 33. kola Primere odigrali su Mallorca i Osasuna. U vrlo izjednačenoj i ne baš atraktivnoj utakmici domaćini su uspjeli doći do nove pobjede. Ovom pobjedom Mallorca se vratila na četvrto mjesto prvenstvene ljestvice.

Mallorca ove sezone igra vrlo dobro i nada se da će do kraja sezone uspjeti sačuvati četvrto mjesto koje joj jamči kvalifikacije za Ligu prvaka. Borbu za četvrto mjesto vode Mallorca i Sevilla, koja je u subotu deklasirala Sporting Gijon 3:0 i tako zasjela na četvrto mjesto. Da bi pretekla Sevillu na ljestvici Mallorci je večeras trebala pobjeda.

Prvu veliku priliku na utakmici imali su domaćini u desetoj minuti. Dobro je loptu sa lijeve strane ubacio Varela, a pred golom Osasune skače i glavom puca Mattioni, ali vratar gostiju zaustavlja njegov udarac. U nastavku akcije iz daljine je pokušao Borja Valero, međutim, puca neprecizno i njegov udarac odlazi pored gola.

Gosti su prvi put zaprijetili u 17. minuti i skoro odmah poveli. Loptu je u šesnaesterac domaćina poslao Masoud, lopta je došla do Juanfrana koji ne uspijeva iz blizine svladati vratara Aouatea. Nova prilika domaćinima ukazala se u 22. minuti kada je iz daljine silovito pucao Marti, međutim, vratar Ricardo nije se dao iznenaditi. Premda je omjer snaga na terenu bio prilično izjednačen, domaćini su došli do prednosti u 36. minuti. Korner je izveo Borja Valero, a pred golom gostiju visoko skače Ruben i glavom šalje loptu iza leđa Ricarda.

Osasuna je bila blizu poravnanja rezultata na kraju prvog poluvremena. Lukavo je s dvadesetak metara pucao Vadozc, ali vratar domaćina odbija loptu u korner. Nakon što je prošlo pet minuta utakmice u drugom poluvremenu domaćini su mogli imati dva gola prednosti. Prekrasan udarac iz kosa sa vrha šesnaesterca uputio je Aritz Aduriz, a lopta je zatresla desnu vratnicu gostujućeg gola. Vratar Osasune nemoćno je stajao i gledao kuda lopta ide i na njegovu sreću nije završila u golu.

Gosti su puno bolje stajali na terenu u drugom nego u prvom poluvremenu, međutim, nisu uspjeli iskoristiti nekoliko solidnih prilika koje su im se ukazale. Utakmicu je riješio u zadnjoj minuti Keita, koji je u igru ušao minutu prije nego se upisao u strijelce. Domaćini su sasvim zasluženo došli do pobjede koja ih je vratila na četvrto mjesto. Unatoč ovom porazu Osasuna je ostala na 11. mjestu prvenstvene ljestvice.