Vodeni sportovi

Siscia se pridružila Galebu

Maja Giljanović • ponedjeljak, 19.04.2010.

Galeb je u petom kolu 1.B vaterpolske lige bio slobodan što je iskoristila Siscia i trijumfom se protiv Zagreba u Sisku bodovno izjednačila s Makaranima na četu tablice.

U derbiju petog kola 1.B vaterpolske lige Salona se oporavila nakon prošlotjednog debakla protiv Galeba (8:17) i slavila protiv Opatije. Branitelji naslova su pokazali karakter tim više jer je Opatija nakon prvog poluvremena vodila 6:3, ali igrače Marija Budimira u život je vratio peterostruki strijelac Duje Buzdovačić. Solinjani su u furiznoj četvrtoj četvrtini nadoknadili 6:8 nakon treće i na koncu slavili 11:10.

Siscia je iskoristila činjenicu da je Galeb ovog vikenda odmarao i bodovno se izjednačila s Makaranima na četlu tablice. Zagreb je u Sisku pružio solidan otpor u prvom poluvremenu (2:4), ali se u drugom raspao i doživio težak poraz (7:14) u kojem je svoje prste najviše imao šesterostruki strijelac Siscije Goran Jajčinović.

Bod iza Galeba i Siscije su Opatija i Salona, a u gornjem dijelu tablice je i Biograd nakon remija protiv Delfina (10:10). Fenjeraši su i dalje vaterpolisti Zadra koji u četiri utakmice još nisu osvojili ni bod, a ovog su puta dobili porciju i od Arsenala (5:13).