Šibenčani pali u završnici

Branko Barić • srijeda, 07.04.2010.

Košarkaši Borika tek su drugih 20 minuta susreta protiv Šibenika odigrali na svojoj razini, što je na koncu bilo i sasvim dovoljno za novu pobjedu u Ligi za ostanak. Šibenčani tako i ovog puta ostaju bez bodova koji bi im pomogli u naumu da pobjegnu s pretposljednje pozicije na tablici...

Gosti su puno bolje otvorili susret i maksimalno iskoristili početnu nezainteresiranost Borikove obrane kako bi pobjegli na 12 poena razlike, no domaćini do kraja prve četvrtine uspijevaju to nekako smanjiti. Zanimljivo je bilo i u drugoj dionici u kojoj je vodeća momčad Lige za ostanak uspjela potpuno anulirati šibensku prednost i na veliki odmor otići s poravnatih 40:40.

U nastavku Zadrani predvođeni Matom Mrvom preuzimaju vodstvo i kontroliraju tijek događanja, no Šibenčani se odbijaju predati i sve do same završnice drže egal. Nekoliko minuta prije kraja gosti dolaze na samo minus dva, no Borik tada dodatno pritišće papučicu gasa i s četiri trice u kratkom razdoblju rješava pitanje pobjednika.

U konačnih 87:73 Marino Jurjević ubacio je 18 poena za domaćine, dok je na drugoj strani Mario Filipović postigao 23 poena.