Cedevita prošla Trogir

Edvard Burić • utorak, 06.04.2010.

Cedevita je pobjedom u Trogiru protiv istoimenog domaćina (97:70) potvrdila bodove koje je u prošlom kolu upisala protiv Cibone i sada puno mirnije ulazi u nastavak sezone. Trogir se držao do poluvremena, a onda su gosti ubacili u višu brzinu i rutinski odradili posao.

Cedevita je oprezno ušla u utakmicu respektirajući domaćina, ali i pribojavajući se činjenice da bi nakon velike pobjede protiv Cibone moglo doći do emocionalnog pražnjenja i manjka motivacije što bi ih moglo skupo koštati. Iako je Cedevita malo sporije otvorila dvoboj, kvalitetna treća i četvrta dionica bile su sasvim dovoljne da se s gostovanja u Trogiru vrate s dva boda više na svom kontu.

Prva četvrtina protekla je u zanimljivoj i neizvjesnoj košarci, a domaći košarkaši su je dobili s minimalnih 20:19. Toni Bizaca, najbolji igrač Trogira, u tom periodu ubacuje samo dva koša i to s linije slobodnih bacanja.

Drugu četvrtinu Cedevita otvara kvalitetnije i tricom Ivana Opačka bježi na 26:22. Borbene Trogirane to nije nimalo omelo pa uzvraćaju serijom 9:0, košem Luke Žitka za 31:26. Odlična igra Trogira natjerala je Slobodana Subotića na uzimanje minute odmora. Nakon toga Anderson veže pet poena i rezultat je izjednačen (slobodna bacanja i trica za 31:31). Kada u idućem napadu Bizaca promašuje tricu domaći strateg Nikša Bavčević je primoran uzeti minutu odmora. Bizaca i dalje preuzima odgovornost i nakon prekršaja Rudeža ubacuje dva slobodna bacanja (33:31).

Cedevita ipak poluvrijeme završava s prednošću (40:37) zahvaljujući Damjanu Rudežu (pet koševa), Kaštropilu i Andersonu. Za domaće je posljednji poentirao Drezga koji se vratio u igru pred kraj poluvremena, a pola druge četvrtine je prosjedio na klupi zbog tri sakupljena prekršaja (prvo poluvrijeme - deset koševa, 5/5 za dva, 0/4 za tri).

Treći dio Cedevita igra puno bolje i diže intenzitet igre, Trogir se košem Drezge do 42:46 još drži, a onda kreće Bariša Krasić koji postiže dvije trice za redom i prvo dvoznamenkasto vodstvo Cedevite (42:52). Rudež nastavlja seriju gostiju i s četiri koša za redom diže prednost na plus 14 (56:42). Do kraja četvrtine zabijaju i jedni i drugi, a razlika ostaje ista (67:53).

Posljednja četvrtina bila je samo odrađivanje posla, a svi igrači u zapisniku dobili su minute na parketu. Trogir se predao, a Cedevita je to iskoristila i nemilosrdno punila koš protivnika. Krajnji rezultat je možda malo previsok (97:70), ali gosti su puno kvalitetniji sastav i iz Trogira odnose visoku pobjedu i nova dva boda.

Za Cedevitu četvorica dvoznamenkastih, najbolji Marino Baždarić s 20 koševa, šest skokova i pet dodavanja, Opačak 18 koševa i šest skokova, Rudež 16 koševa i devet skokova, a Anderson je dodao 15 koševa, pet skokova i tri dodavanja. Trogir je predvodio Luka Drezga s 20 koševa, Luka Žitko je ubacio 14 i ostvario šest skokova, a Toni Bizaca je upisao 13 koševa uz sedam skokova.