1. Hrvatska nogometna liga, 23. kolo, 02.04.2010, 18:00 h, Stadion ŠRC Zaprešić, gledatelja: 700
Suci: Sudac: Domagoj Vučkov (Rijeka), Pomoćnici: Slaven Skender (Rijeka), Mišo Faletar (Bjelovar)

Mario Lešković • petak, 02.04.2010.

Inter je protiv Međimurja ostvario prvu proljetnu pobjedu. Posljednju pobjedu su imali protiv Lokomotive 21. studenog prošle godine. Mogli bi ovo biti "zlatni" bodovi u nastojanju ostanka u Prvoj ligi. Međimurci u najmanju ruku podjednake kvalitete, ali danas je sreća bila na Interovoj strani.

Bernard Gulić
58'
18
Ante Batarelo
58'
15
Miroslav Šarić
74'

André Batista Silva
32'

Zoran Lesjak
55'
26
Joško Kovač
70'
Srećko Bogdan

Gledatelji još nisu niti zauzeli svoja mjesta, a na semaforu je već bilo 1:1. U drugoj minuti Suarez prolazi po strani i vidi slobodnog Palića kojem nije bilo teško pogoditi mrežu vratara Vuljanka koji je svojedobno branio boje kluba iz Zaprešića.

Na odgovor Međimurja nije se gudo čekalo. Već u sedmoj minuti nakon ubačaja Cicero Lime glavom pogodak postiže Amauri. Inter nije uspio malo duže zadržati vodstvo čime bi si malo skinuli pritisak sa leđa nego im očito odgovara kada moraju trošiti više energije za dobar rezultat.

Do poluvremena bila je poneka prigoda s obje strane, ali ništa vrijedno spomena. osim kada je u 44. minuti Delač lošije reagirao nakon slobodnog udarca Međimuraca sa 25 metara, ali obrana Intera bila je koncentrirana i otklonila opasnost.

U nastavku jedni i drugi pokušavaju doći do vodećeg pogotka, ali ništa bitno nije se dogodilo do 76. minute kada nakon prekršaja na Miroslavu Šariću na lijevoj strani isti igrač izvodi slobodni udarac i oštro nabacuje u kazneni prostor gdje se u gužvi najbolje snašao Balić i jedva ugurao loptu preko linije.

To teško stečeno vodstvo Inter je "bunkerom" čuvao do posljednje minute kada Međimurje odigrava obećavajuću akciju gdje loše reagirao Budimir, ali ga je Delač spasio i Interu su pripala teško izborena tri boda kojima se lakše gleda prema sljedećim susretima. Međimurci solidni, ali bodove će morati potražiti negdje drugdje.