1. Hrvatska nogometna liga, 23. kolo, 02.04.2010, 18:00 h, Zagreb, Stadion u Kranjčevićevoj, gledatelja: 5.000
Suci: Alen Gerek (Zabok), Grgec (Bistra), Novosel (Vrbovec)

Kukavičluk Hajdukovce koštao pobjede

Bernard Jurišić, Mihaela Bradovski • petak, 02.04.2010.

Zagreb i Hajduk podijelili su bodove pred 5.000 gledatelja u Kranjčevićevoj, što je ishod koji ni jedne ni druge neće zadovoljiti. Hajduk je poveo preko Strinića u 52. minuti, ali kukavička taktika čuvanja rezultata već od 63. minute koštala ih je pobjede...

Sven Dedić
68'
19
Damir Šovšić
73'
22
Goran Ljubojević
76'
Stanko Poklepović

Hajduk je u Kranjčevićevoj istrčao u sastavu jednakom onom protiv Varteksa, uz promjenu na stoperskoj poziciji; umjesto Pandže počeo je Buljat. Mjesto u početnom sastavu Pjesnika našao je, nakon oporavka od ozljede, kapetan Ivan Parlov, koji je zaigrao u nešto ofenzivnijem izdanju.

Prvu svoju priliku Zagrebaši su propustili u drugoj minuti kada je nakon prekida glavom tik uz vratnicu pucao Jefthon. Uzvratili su Splićani u 10. minuti, a nakon udarca Cernata s 18 metara, lopta je uz malu pomoć Škorića odsjela na okviru gola. Nakon laganog početnog pritiska "bijelih" u periodu između 15. i 20. minute inicijativa je pripala gostima, no bez izrazitijih prilika.

U 24. minuti loše je u dobroj situaciji reagirao Sharbini dok je šest minuta kasnije Vugrinec Subašića pokušao iznenaditi iz kornera. Pogodio je, međutim, vanjski dio male mreže. Kako se prvi dio dvoboja bližio kraju prekršaja i samim time rastrgane igre bilo je sve više, igrači središnjice dosta su pretrčali, ali na malom prostoru uz dosta pogrešaka.

Malo je koji gledatelj mogao biti zadovoljan viđenim u prvih 45 minuta susreta, dok su oba sastava mogla biti zadovoljna tek činjenicom da im igra nije donijela rezultatski minus.

Domaći su nogometaši nastavak susreta otvorili dobro pripremljenom akcijom, no lopta koju je Parlov vratio do Krstanovića nije pronašla put do Hajdukovih vrata. Bez obzira na početnu priliku "bijelih" do pogotka su u 52. minuti stigli gosti. U strijelce se nakon prodora po lijevoj strani upisao Strinić.

Iduću polupriliku domaćoj su momčadi stvorili Vugrinec i Jefthon nakon udarca iz kuta, no udarac potonjeg završava malo iznad Subašićevih vrata. Igrala se 62. minuta. Četiri minuta kasnije najbolju priliku za Zagrebaše propustio je Abdurahimi. Mladi se veznjak sjurio u kazneni prostor, no vratar gostiju stiže na vrijeme izbaciti loptu izvan terena. U idućoj akciji udarac je oprobao Vugrinec, od pogotka su ga dijelili centimetri.

Sve do novog pokušaja Vugrinca malo se toga moglo vidjeti na terenu Kranjčevićeve. Novi opasan pokušaj najbolji Zagrebov strijelac imao je u 77. minuti, lopta je još jednom dirala lijevu Subašićevu vratnicu. Pritisak domaćina ipak je urodio plodom u 84. minuti. Ibričić je obrani poslao jednu sporu povratnu loptu, do nje je stigao Vugrinec koga samog u čistoj situaciji zaustavlja Subašić; sudac je pustio prednost, a natrčali Ljubojević poslao loptu u praznu mrežu.

Do kraja je rezultat pokušao promijeniti upravo Ljubojević, nakon čega je sudac Gerek dosudio kraj. Zagreb je uspio nastaviti niz nepobjedivosti na domaćem terenu, no bod po bod malo im znači u borbi za opstanak. Zadovoljni mogu biti tek činjenicom da su bodove podijelili s petoplasiranim sastavom i to vraćajući se iz minusa.

S druge strane, ni Hajdukovcima bod neće puno značiti u želji da se popnu na drugo mjesto, no kukavička igra u završnih pola sata koštala ih je pobjede.

• Obrisan korisnik03.04.2010. u 15:34
    pa ne vidin šta je sporno.subašiću je da žuti karton i gol je priznat? inače još jedna blijeda partija "bilih",nisu se baš istakli "viteštvom" protiv "pjesnika",makar je kod rezultata 1-0 tribalo još bar 5-10 minuta igrat ofenzivno,pokušat postić 2. pogodak i riješit utakmicu,a ako ne bez uvođenja... [više na forumu]
  • free2le03.04.2010. u 00:59
    o.k., kazem da nisam vidija, ali ako je triba dat crveni karton onda nema prednosti i treba ponistit gol. po tome izgleda da je Hajduk ostecen a to je zadnje sta mi triba: kuknjava kako je Hajduk pokraden