Favoriti do visokih slavlja

Matej Milanović • četvrtak, 01.04.2010.

U petom kolu A1 lige za ostanak Split, Borik i Dubrava su upisali visoke pobjede protiv Kaštela, Dubrovnika i Šibenika...

Split je kod Kaštele serijom od osam poena poveo 10:3 u 4. minuti. Domaći su početkom druge četvrtine došli na samo dva poena minusa, no Split je do kraja četvrtine pobjegao na ogromnih 48:29. Nakon toga se Kaštela više nije vratila u igru. Gosti su u 33. minuti poveli 25 razlike, 74:49. Do kraja su domaći tek malo ublažili poraz na završnih 88:70. Domaće je predvodio Šamadan s 27 poena, a kod Splita je 20 upisao Sobin koji je dodao deset skokova.

Dubrovnik je u prvoj četvrtini čak vodio u par navrata protiv Borika, a držao se sve do 12. minute i vodstva 24:21. Nakon toga su domaći do kraja poluvremena napravili seriju 22:3 za velikih +16 na poluvremenu. Početkom nastavka je Borik poveo 52:30. Do završnice se razlika držala na 20 poena a u posljednjih par minuta su Dubrovčani potpuno pali i izgubili sa 103:76. Kod Borika je Ivanov upisao 23 poena.

Dubrava je protiv Šibenika u prvoj četvrtini napravila nevjerojatnu seriju od 29:2 za prednost od 36:10 na prvom odmoru. U drugoj dionici je Dubrava bila i na +29. Šibenik se pak uspio u trećoj četvrtini približiti na 15 poena minusa, no do kraja utakmice se razlika popela na 103:73. Kod Dubrave je 23 poena realizirao Vragović, samo dva manje Marić.