Vodeni sportovi

Salona krenula u obranu titule

Maja Giljanović • nedjelja, 21.03.2010.

U drugom kolu 1.B lige gostujuće su pobjede protiv Zadra i Arsenala upisali vaterpolisti Siscije i branitelja lani bez poraza osvojenog naslova prvaka Salone, a na bazenu u Makarskoj Delfin se zacrvenio od stida protiv Galeba.

Galeb je briljirao protiv Delfina. Gosti su samo prvu četvrtinu odigrali kao momčad s glavom i repom, a nakon što su je izgubili 2:3, više nisu dali ni gola. Igrači Galeba nisu pokazali ni truna milosti, na krilima Mihovila Marinovića drugu su četvrtinu dobili 4:0, treću 5:0 i četvrtu 3:0 za ukupno 15:2.

Zadar 1952 nakon 5:11 protiv Delfina u prvom kolu ni u drugom nije slavio u svom Višnjiku. Siscia je bila bolja u svakom pogledu i slavila s gotovo tucet golova prednosti (18:7), druga je ovo šetnja Siščana nakon 16:9 protiv Arsenala na startu.

Prošlogodišnji prvak Salona u prvom je kolu bila slobodna, a u drugom je pod stručnom palicom Marija Budimira slavila protiv Arsenala 8:4 (Solinjani su prošle godine ligu završili bez poraza, 17 su puta pobijedili i jednom odigrali neriješeno, ali kvalifikacije za 1. HVL protiv POŠK-a nisu igrali zbog u to doba neadekvatnih uvjeta, izgradnjom olimpijskog bazena u visokokategorniku u Solinu problem je riješen).

Opatija je protiv Zagreba slavila 12 golova razlike (20:8), a slobodni u drugom kolu su u prvom kolu od Opatije poraženi (10:15) vaterpolisti Biograda.