Vodeni sportovi

Galeb se osladio u Zagrebu

Maja Giljanović • ponedjeljak, 15.03.2010.

Prvim kolom ovog je vikenda otvorena 1.B Hrvatska vaterpolska liga. Od devet klubova Salona je na startu bila slobodna, a prve ovogodišnje pobjede su ostvarili Opatija, Delfin, Siscia i Galeb.

Tri su kluba u prvom kolu 1.B Hrvatske vaterpolske lige kapitalizirali prednost domaćeg bazena. Opatija je slavila pet golova razlike protiv Biograda (15:10), Delfin šest golova razlike protiv favoriziranog Zadra (11:5), Siscia sedam golova razlike protiv Arsenala (16:9), a jedini koji su se osladili u gostima su vaterpolisti Galeba u Zagrebu (16:8).

Utakmicu u Rijeci između Opatije i Biograda odlučila je furiozna prva četvrtina Opatijaca (6:1) nakon koje su popustili gas (2:2, 3:2), ali su vodili dovoljno velikom prednošću da su sebi u finišu dozvolili gubitak četvrte četvrtine (4:5) nakon što je trener Kancijanić dao prigodu svim igračima s klupe (rezervni golman Samac branio je u drugom poluvremenu).

Kako su boje gostiju dostojno branili samo strijelac pet golova Antić i strijelac jednog manje Sabioni (preostali je dao Kulaš), boljem se nisu ni mogli nadati tim više što su sjajnu utakmicu odigrali Frajman (5) i Deželjin (4).

Dobru utakmicu su u Rijeci odigrali i Delfini. Odlični u obrani nadoknadili su prednost gostiju u plivačkom segmentu, a u najboljem su se svjetlu protiv favorita pokazali dvostruki strijelci Jakovčev, Brala, Vrdoljak i Capan za po četvrtinama 3:1, 2:2, 3:2 i 3:0.

Galeb je potopio Zagreb, a Siscia je nakon kvalitetnih tromjesečnih priprema upisala bodove protiv iskusnog Arsenala.