Zagreb ostaje u igri

Branimir Korać • subota, 13.03.2010.

Zagreb je došao do važne pobjede u borbi za Final Four NLB lige. Ukoliko žele ostati u igri za odlazak na završni turnir, do kraja regularnog dijela moraju pobjeđivati, posebno se to odnosi na susret protiv posljednjeplasiranog Heliosa...

Prije gostovanja u Domžalama Zagreb nije imao prostora za kalkulacije. Pobjeda je bila ono što se imperativno tražilo i ona je na kraju ostvarena. U još jednoj utakmici bez Mulaomerovića i Krstića te svježije ozlijeđenog Miljkovića, Zagreb je odigrao dobro i stigao je do slavlja 84:71.

Bez obzira na slab Heliosov omjer, trener Bajramović tražio je punu ozbiljnost od prve minute s obzirom da Zagreb ne igra onako uvjerljivo kao na početku sezone, a na ruku im ne idu niti spomenuti izostanci.

Početak susreta protekao je u nešto boljoj igri Heliosa koji je uspio dohvatiti na startu 11:6, ali Zagreb se vrlo brzo vratio te je do kraja prve četvrtine zahvaljujući Žoriću, Simonu i Štimcu stigao do poravnanja 20:20.

Druga četvrtina bila je ključna. Simon je nastavio s odličnom igrom iz prve dionice i Zagreb se uspio odvojiti na 33:25. Helios tu nije posustao i napravio je seriju 6:0, ali trice Mašića, Simona i Baraća odvele su Zagreba na do tada najviših plus 11. Do kraja prvog poluvremena gosti su bez veće muke čuvali stečenu prednost i na odmor se otišlo s vodstvom Zagreba 49:39.

U nastavku susreta nije bilo značajnijih pomaka. Najbliže što se Helios uspio približiti bilo je sredinom treće četvrtine kada je smanjio na 64:58 i imao priliku doći i na minus pet, međutim Lorbek nije bio precizan s linije slobodnih bacanja.

Mravi su odgovorili s novom serijom i kada su sredinom posljednje četvrtine otišli na 76:62, bilo je jasno kako će Zagreb slaviti.

Završilo je 84:71, a najbolji kod Zagreba bili su Kruno Simon s 30 poena i devet asistencija te Luka Žorić s 22 poena. Kod Heliosa Essington Shields je ubacio 26 poena, a Andrej Laškevič 16.

• Obrisan korisnik14.03.2010. u 02:31
    ok, hvala. ima smisla ako prodju i zg i cibona.
  • Obrisan korisnik13.03.2010. u 22:10
    jos nije odluceno di ce se igrat kolko ja znam,ali navodno je zagreb glavni kandidat za final 4!!
  • Obrisan korisnik13.03.2010. u 22:07
    gde se igra final four? hoce biti cibona-zagreb partizan-hemofarm?