Vodeni sportovi

Vojvodina pukla u četvrtoj četvrtini

Maja Giljanović • ponedjeljak, 15.02.2010.

Ivica Tucak i njegov Jadran u 5. su kolu Eurolige Vojvodinu slomili u četvrtoj četvrtini i vratili prvo mjesto u Skupini A ispred Barcelonete koja je 24 sata prije slavila protiv Mladosti.

VOJVODINA - JADRAN HN 5:9 (2:2, 1:0, 1:2, 1:5)

Novi Sad, 5. kolo Eurolige
Suci: Alessandro Severo (Italija), Jose Maria Barreda Teule (Španjolska)

VOJVODINA: Marinković, Marić, Basara, Vuksanović, Miličić 1, Vapenski 1, Kalinić 1, Ovuka, Ranđić 1, Kovačević, Filipović 1, Vukičević, Mitrović. Trener: Dejan Stanojević

JADRAN: Kandić, Sekulić 1, Bebić, Elez 2, Vukčević 1, Radović, Janović 2, Gojković, Ivović 1, Zloković 2, Klikovac, Jokić, Perčinić. Trener: Ivica Tucak

Igrač više: Vojvodina 4/15, Jadran 5/13

Peterci: -

Vojvodina je u 5. kolu Skupine A Eurolige pružila sjajnu partiju i protiv jednog od najvećih favorita za plasman na Final Four vodila 4:1. Debitanti u Euroligi prvu su četvrtinu protiv crnogorske reprezentacije u malom odigrali 2:2, 3:2 su vodili nakon prvog poluvremena, a treću su četvrtinu otvorili golom za vodstvo od dva gola razlike (4:2).

Vojvodina je tu stala, mladi lavovi poput Miloša Vukičevića, Borisa Vapenskog i Uroša Kalinića su izgubili dah, a konce utakmice je preuzeo izvrsno fizički pripremljeni Jadran. Gosti su izjednačili (4:4) i serijom od 7:1 izborili i četvrtu pobjedu ukupno, drugu u gostima nakon 9:6 u Zagrebu u 3. kolu.

Najraspoloženijima u redovima Jadrana su se pokazali Marko Elez, Nikola Janović i Boris Zloković. Sva trojica su dala dva gola, a u strijelce su se upisali i Luka Sekulić, Nikola Vukčević i Aleksandar Ivović.

U posljednjem kolu u utakmici koja je puka formalnost Vojvodina gostuje u Zagrebu, a Jadran i Barceloneta izravno odlučuju o poziciji broj jedan koja u četvrtfinalu jamči lakšeg protivnika.

• Obrisan korisnik15.02.2010. u 14:56
    2 gola je zabio nikola janović (ne jovović), a zadnje kolo tj utakmica jadran-barceloneta nije puka formalnost jer se bore za poziciju broj 1 koja nosi lakšeg protivnika, izbjegava se partizan, primorac i pro recco koji su sigurni prvi u svojim grupama