Lokosicama dva, Đurđevčankama jedan

Željko Kubatka • ponedjeljak, 01.02.2010.

Trešnjevka i Podravka su jedine pobijedile na domaćem terenu. Natura Agro je remizirala s Zaprešićankama, a sve ostale bodove uzele su gošće u 15. kolu najboljih hrvatskih rukometašica. Poredak na tablici je ostao nepromijenjen: Trešnjevka je druga, dok su se Lokosice sasvim približile vodećem kvartetu...

Podravka i Sesvete su svoju utakmicu odigrale unaprijed radi obaveza Koprivničanki u Regionalnoj ligi. Četrdeset i dva puta su Podravkašice bile uspješne u 60 minuta igre, dok su Sesvećanke u svakom poluvremenu postigle sedam golova. Istakla se mlada Iva Pongrac sa šest golova koliko je postigla i Ivana Milić u suparničkom taboru.

U Kutiji šibica su gostovale Umažanke i već u prvih trideset minuta su primile 22 gola. U sastav Trešnjevke se vratila Nina Jukopila ali bez učinka. Vrhunski je odigrala Mara Vidović, lijevo krilo rukometašica s Trešnjevke i s 13 golova bila najefikasnija u pobjedničkoj zelenoj ekipi. Anita Jadrijević je s 11 golova opravdala status pojačanja u umaškoj ekipi.

Razjarene Riječanke su gostovale kod virovitičkog dječjeg vrtića i kao učiteljice im održale lekciju iz predmeta zvanog rukomet. Već u devetoj minuti je bilo 6:0 za gošće što je odredilo daljnji tijek utakmice. Tri rukometašice Zameta su se šest puta upisale u listu strijelaca, Ivana Vuković, Amanda Marić i Mila Toto. Šesnaestogodišnja Ana Marija Mikulić je također postigla šest zgoditaka ali za Virovitičanke.

Kod Trogira je gostovala zagrebačka Lokomotiva. Za gošće je debitirala Jelena Piršl – došla iz Zameta, a za domaću ekipu je ponovo zaigrala Žana Čović - povratnica iz Lokomotive. Obje rukometašice su solidno odradile svoje prve utakmice. Evo što je golmanica Jelena Piršl za Sportnet.hr rekla o svojoj prvoj utakmici u dresu Lokosica: “Prva tekma i velika trema kod mene. No mislim da sam solidno odradila svoje, pogotovo u drugom djelu zahvaljujući čvrstoj obrani ispred mene. U utakmicu smo ušle ozbiljno jer smo znali da je Trogir doma tvrd orah. Ali eto idemo doma sa dva boda. Presudilo je naše iskustvo te smirenost u drugom dijelu.“

Poslije izjednačenog prvog dijela (11:12) zagrebačke rukometašice na početku nastavka rade veću razliku koju do kraja uspijevaju održati. Ana Brčić (9) i Žana Čović (6) bile su najučinkovitije kod domaće ekipe. Za Lokomotivu je to bila Nikica Pušić – sedam golova, dok je Aneta Peraica dala šest.

Đurđevčanke su napravile veliko iznenađenje osvajanjem boda protiv favoriziranih rukometašica iz Zaprešića. Neumorni direktor Izgradnje Zaprešić Zvonimir Pipinić je ovako opisao utakmicu: “Zaprešićanke su nakon vrlo loše igre uspjele osvojiti bod protiv ekipe koja će najvjerojatnije iduće godine igrati u drugoj ligi. Tu istu ekipu u Zaprešiću su dobile s 13 zgoditaka razlike. Uvjerene da će i ova utakmica završiti slično, nisu igrale ni približno svojim mogućnostima. Pet nerealiziranih sedmeraca i osam promašenih zicera, te učinak vanjskih igračica koje su od 31 šuta realizirale tek 9, nije moglo donijeti ništa više od ostvarenog rezultata, iako su početkom drugog poluvremena Zaprešićanke vodile i s pet zgoditaka razlike, na kraju moraju biti sretne bodom, pošto su Đurđevčanke dvije minute prije kraja utakmice vodile s tri zgoditka razlike. Jedina raspoložena u ekipi Izgradnje Zaprešić bila je vratarka Dubravka Bukovina, koja je obranila 18 udaraca, dok su se kod domaćih istaknule Lana Franković sa deset i Ines Kožarić sa sedam zgoditaka.“

U Varaždinu je gostovala pulska Arena, koju poslije poraza u prošlom kolu na svom terenu protiv Sesveta, osim pobjede protiv rukometašica Koke drugo ništa nije interesiralo. Tako je i bilo: pulske rukometašice su zaigrale svoju uobičajenu igru i osvojile dva boda. Tina Gavranić i Tanja Kiridžić su postigle osam golova za Arenu, a Valentina Mužek gol manje za varaždinsku ekipu.