Borna Rupnik • subota, 30.01.2010.

Bayern je po treći puta zaredom preuzeo čelo prije Bayerove utakmice, dok je Köln slavio na gostovanju u Frankfurtu. Najefikasniji su dvoboj vidjeli gledatelji u Mönchengladbachu...

Po neugodnom je vremenu - snijeg je svima otežavao kretanje i kontrolu lopte - Bayern došao do sedme uzastopne pobjede i opet zasjeo na vrh bundesligaškog poretka. Mainzove najave o parkiranju autobusa u vlastiti šesnaesterac uglavnom su obistinile, ali Bavarci u prvom dijelu nisu imali koncentracije i preciznosti u završnici, a goste su spašavali i okvir gola i vratar Heinz Müller, koji je svom kolegi Hans-Jörgu Buttu nakon pola sata igre obranio i jedanaesterac.

Ipak, upravo je Müller početkom nastavka postao tragičar. Razigrani Arjen Robben ubacio je pred Mainzova vrata, Daniel van Buyten pucao glavom po sredini gola, ali Mülleru lopta prolazi i kroz ruke i kroz noge za 1:0.

Tada je postalo samo pitanje s koliko će komada u mreži Mainz napustiti Allianz Arenu. Bastian Schweinsteiger prvo je pogodio prečku, ali Mario Gomez u 75. minuti završava odličnu akciju za 2:0. Konačnih 3:0 postavio je Robben na samom kraju susreta, okrunivši tako sjajnu igru tijekom svih 90 minuta.

Naš Ivica Olić igrao je od početka, nekoliko je puta zaprijetio Mülleru, a u 59. minuti zamijenio ga je Franck Ribery. Danijel Pranjić bio se zagrijavao za ulazak u igru, ali je naposljetku ostao samo među pričuvama.

Čini se da je Zvonimir Soldo na zimskim pripremama uštimao napad Kölna. Naime, već šesti i sedmi pogodak u 2010. godini bili su im dovoljni za sva tri boda u Frankfurtu. Ipak, imali su i malo sreće, koja tijekom jeseni nije bila njihov saveznik.

Köln je poveo u 59. minuti preko Portugalca Manichea, a poravnao je Chris 15 minuta prije kraja. U 84. minuti slobodan je udarac izveo drugi Soldin Portugalac, Petit, a Russ je skrenuo loptu u vlastitu mrežu.

Najraspoloženiji su bili strijelci na utakmici Borussije iz Mönchengladbacha i Werdera. Domaćini su nakon samo 18 minuta igre već vodili 3:0, zahvaljujući Reusu, Colauttiju i Bobadilli, a Özil je u 26. minuti smanjio na 3:1.

Nepunih deset minuta poslije Bobadilla svojim drugim zgoditkom povisuje na 4:1, ali Pizarro brzo zabija za 4:2. Završnih 4:3 postavio je Frings iz jedanaesterca u 85. minuti.

Loši dani Hannovera nastavljeni su i protiv Nürnberga. Domaćin nije imao rješenja za Bunjakua, koji se osladio hat-trickom, a jedini pogodak Hannovera bio je djelo Štajnera. Hertha još uvijek nije upisala poraz u drugom dijelu sezone - novih 0:0 odigrali su Bochuma.