Zimski sportovi

Jesenice i KAC iznenadili domaćine

Borna Rupnik • subota, 30.01.2010.

Mađarska Alba Volan pobjedom nad Olimpijom potvrdila je Medveščakov, ali i svoj plasman u doigravanje. Jesenice su otrgnule važan bod Linzu, a KAC je pokorio Salzburg...

Utakmica koja se uz onu na Šalati najviše iščekivala u Zagrebu bila je ona u Szekesfehervaru. Alba Volan svladala je Olimpiju 5:3 i tako matematički osigurala plasman u doigravanje sebi i Medvjedima.

Sve je zapravo bilo gotovo do 13. minute, kada Bornhammar, Koger i Vas tresu mrežu sastava iz Ljubljane. Olimpija je uzvratila preko kapetana Mitchella, no Mađari su na sve imali odgovor.

Vezane vijesti

Mitchellov je pogodak anulirao Mihaly, Panceov Palkovics, a Henry je na samom kraju uspio tek ublažiti poraz do završnih 5:3. S obzirom na brojne odlaske, čini se da Olimpiji predstoji neugodnih šest kola.

Drugi slovenski predstavnik bio je uspješniji. Otpisane Jesenice su u Linzu pale u zaostatak zahvaljujući Matthiassonu, no Hebar i Brus u samo tri minute preokreću rezultat. Ipak, Shearer u 30. minuti koristi situaciju s dva igrača više za 2:2, a drugi bod Jesenicama pri isteku produžetka donosi Golubovski.

Ništa manje zanimljivo nije bilo ni u sveaustrijskim okršajima. Vienna Capitalsi su u dvoboju koji kroji vrh nadjačali vodeće Graz 99erse rezultatom 2:1. Junak dana bio je Lebeau, strijelac oba zgoditka za Bečane, dok je za goste pogodio Lange.

KAC je pomalo neočekivano slavio na gostovanju kod Red Bulla. I počelo je dobro za momčad iz Salzburga, Duncan je zabio nakon manje od minute i pol igre. Međutim, branitelji naslova potom ubacuju u višu brzinu i preko Fureya i Toryja okreću na 2:1.

Sljedeći preokret zbio se u režiji Red Bulla: Welser i Lynch početkom druge trećine vraćaju prednost svojoj momčadi, no potom je uslijedio niz od tri gola KAC-a, od čega je dva postigao Brandner, a jedan Hundertpfund.