Zimski sportovi

Jesenice uzele velik bod

Goran Markuš • ponedjeljak, 11.01.2010.

Uz zagrebački ogled naših Medvjeda i Olimpije izuzetno zanimljivo bilo je i kod sva tri preostala večerašnja susreta, a iznenađenje večeri nedvojbeno je novi bod Jesenica osvojen protiv trenutno prve momčadi lige, 99ersa...

Nakon što su usred Zagreba naše Medvjede odvukli u produžetak u Grazu su Jesenice stigle do još jednog velikog rezultata. Naime, hrabrom igrom vratile su se iz mrtvih i neko vrijeme čak držale i rezultatsku inicijativu da bi se na kraju svega kući vratile s vrlo vrijednim novim bodom.

Naime, favorizirani 99ersi u susret su krenuli s ekspresnih 2:0, no golovima Saboliča i Kovačeviča Jesenice u 28. minuti dolaze do novog izjednačenja. U 47. minuti domaćinima pravi šok priprema Jan Golubovski koji dovodi svoj klub u vodstvo, no golom Erica Healeyja 99ersi ipak odvode susret u produžetak da bi si nakon mirnih pet minuta smirenijim izvođenjem penala osigurali i drugi večerašnji bod.

Vezane vijesti

Izuzetno zanimljivo bilo je i kod Albe koja je u 53. minuti držala neočekivano visokih 5:2. Međutim, na njihovu žalost Capitalsi su još jednom dokazali zašto se nalaze pri samom vrhu u ukupnom poretku i brzim golovima Rottera, Rodmana i Saraulta unutar svega šest minuta osiguravaju produžetak.

Iako su obje momčadi, očekivano, u preostalih pet minuti igrale prilično pažljivo kratku neopreznost gostiju domaćin je znao naplatiti i golom Balazsa Ladanyija Alba Volan potpuno zasluženo uzima i drugi bod koji ih s tek bodom prednosti još uvijek drži iznad našeg Medveščaka u ukupnom poretku EBEL lige.

U zanimljivoj završnici mogli su uživati i gledatelju u Salzburgu gdje su njihovi hokejaši u 28. minuti prvi puta na susretu poveli da bi pogotkom Gregora Baumgartnera svega devet minuta kasnije Liwest došao do novog izjednačenja. Međutim, pravi šok dolazi svega sto sekundi prije kraja utakmice kada gosti preko Philippa Lukasa dolaze do vodstva koje rutinskom igrom do kraja susreta više ne ispuštaju.

• ALGHAZANTH11.01.2010. u 17:09
    Jesenice su neugodan protivnik za Graz, prije par tjedana su im uzeli oba boda a ni sada nisu bili daleko.
    ALGHAZANTH
  • Obrisan korisnik11.01.2010. u 16:00
    Graz do boda dolazi u igri 5:3 :), onda pola produžetka igrač više :) Možda jesu vodeči ali nema šanse da oni osvoje ove godine