Šibenčani tonu sve niže

Ivana Jurica • subota, 12.12.2009.

Petu pobjedu sezone košarkaši Zaboka ostvarili su na Baldekinu. Sa 95:86 pobijedili su domaćine koji nikako da izađu iz problema koji su do izražaja došli u ovoj sezoni. Premda su ovaj put susret dobro otvorili Šibenčani nisu u tom ritmu nastaviti, primili su ponovno puno koševa i čini se kako je željena Liga za prvaka već miljama daleko.

Vodstvom od 7:0 Šibenčani otvaraju utakmicu. Zabok sve do treće minute ostaje bez koša, što domaćini znaju kazniti pa koševima Petra Maleša vode sa 14:5 i Črnjević je prisiljen pozvati time-out. Još dva puta do kraja četvrtine domaći su košarkaši imali devet koševa prednosti, ali gosti su, prvenstveno zahvaljujući ofenzivnim skokovima (šest), došli do samo minus pet na kraju četvrtine (28:23).

Šibenik je vodio na početku druge četvrtine, sve dok u igru nije išao Robert Lež. On je u 16. minuti svojoj momčadi donio izjednačenje, da bi odmah nakon toga Kolovrat tricom donio i prvu prednost Zaboku. Ulazak Leža Šibenčanima je donio dosta problema, ali koševima Petkovića i Bilana do odlaska na odmor rezultat je u potpunosti izjednačen (46:46).

Vezane vijesti

Treću četvrtinu tricom je otvorio domaći kapetan Petkovića, ali sve nakon toga proteklo je u znaku gostiju. Rade seriju 7:0 i dolaze do vodstva od 53:49. Šibenik na kratko dolazi do prednosti, nakon trice Maleša, ali Pešut i Lež precizni su u jednom napadu i Zabok u 28. minuti vodi sa 68:62, najviše do tada. U 30. minuti Pešut pogađa tricu za plus osam gostiju, ali na kraju treće četvrtine rezultat je ipak tek nešto manji – 67:73.

A u posljednjih deset minuta sve šanse domaćina u eventualni preokret prekinuo je Veljko Budimir. Pogodio je četiri trice čime je svoju momčad doveo do zaslužene pobjede na Baldekinu.

Mario Filipović (21 koš), Petar Maleš (20 koševa) i Miro Bilan (18 koševa, deset skokova) bili su najefikasniji kod domaćina, dok su kod Zaboka sa po 19 koševa najbolji bili Robert Lež i Veljko Budimir.